27 вересня НТУУ «КПІ» відвідала делегація Зони економічного і технологічного розвитку району «Дайя Бей» міста Хуейчжоу провінції Гуандун (КНР), очолювана генеральним секретарем міського комітету Комуністичної партії Китаю м. Хуейчжоу Чень Івей.

Слід зауважити, що вересень взагалі виявився плідним на контакти з представниками Китаю: в КПІ кілька днів працювали фахівці Ляопінської інженерно-проектної корпорації «Лідер», з якою університет пов’язують партнерські стосунки, відвідала делегація Зони економіко-технічного розвитку м. Гуанчжоу провінції Гуандун і от тепер – представницька делегація з міста Хуейчжоу цієї ж провінції. Відносини з освітніми і науковими установами Китаю останніми роками набули нової якості і, з огляду на активний інтерес, які проявляють до КПІ колеги з Піднебесної, та значні потенційні можливості для налагодження співпраці і започаткування спільних проектів за багатьма науковими напрямами, зростатимуть і надалі.

Члени делегації, а серед них були генеральний секретар муніципального уряду міста Хуейчжоу Ван Шен, директори Бюро науки та інформатизації Фань Чжиі, Бюро науки і техніки Цзоу Піншен, Бюро співробітництва із зовнішньоторговельної діяльності міста Ван Гуанцзюнь, очільники інших органів міської влади, представники промисловості та бізнесу, а також журналісти (усього 34 особи!), після огляду кампусу та експозиції Державного політехнічного музею при НТУУ «КПІ» ознайомилися з діяльністю Наукового парку «Київська політехніка». Після цього відбулася зустріч з керівництвом університету та його інститутів і факультетів.

Гостям була представлена загальна інформація про університет та його міжнародну діяльність, зокрема – про співпрацю з китайськими колегами і діяльність спільних структур, які вже створені за участю НТУУ «КПІ» та партнерів із КНР. Розповідаючи про ці проекти, проректор НТУУ «КПІ» з міжнародних зв’язків член-кореспондент НАН України Сергій Сидоренко зупинився на «стратегії чотирьох принципів», якої дотримується університет у своїй співпраці з вишами і науковими центрами Китаю. Першим з цих принципів є курс на організацію в КНР опорних пунктів такого співробітництва (прикладом такої структури є спільний українсько-китайський центр НТУУ «КПІ», Наукового парку «Київська політехніка» та Ляопінської інженерно-проектної корпорації «Лідер»); другим – створення в структурі китайських університетів спільних з КПІ науково-навчальних центрів (перший такий центр відкрито в Чжецзянському університеті), третім – створення в Китаї опорних пунктів для набору китайських громадян для навчання в НТУУ «КПІ», і четвертим – активізація академічних обмінів і міжособистісних контактів між студентами та науковцями КПІ та їх китайськими колегами. Серед перспективних напрямів – створення в КПІ Інституту Конфуція, який забезпечить можливість вивчення китайської мови для фахівців технічного профілю, що в майбутньому значно полегшить українсько-китайську співпрацю в галузях реальної економіки.

У свою чергу, керівник делегації генеральний секретар міському КПК міста Хуейчжоу Чень Івей розповів про його історію, культурні особливості та економічний потенціал. Місто з населенням у 4,7 мільйони осіб є одним з туристичних і, водночас, промислових центрів не лише провінції Гуандун, але й всього Китаю. Впродовж кількох останніх років воно утримує дуже високі темпи економічного розвитку: так, у 2012 році обсяг зростання його ВВП сягнув 12,6%. Провідними в економіці міста є галузі інформаційних технологій та нафтохімія. Є потужні підприємства і в інших сферах. У Хуейчжоу створили свої виробничі бази більше тридцяти підприємств, які входять до ТОП-500 провідних підприємств світу, зокрема, корпорації «SONY», «LG», «Samsung», «Toshiba», «Shell» та інші. Важливими проблемами для міста є нині підготовка висококваліфікованих кадрів і розвиток та впровадження нових технологій. Тож візит до КПІ – це один з кроків на шляху вирішення цих проблем і, звісно, налагодження нових партнерських стосунків. Тож Чень Івей запропонував створити певну платформу для організації співробітництва НТУУ «КПІ» з зацікавленими у контактах з ним підприємствах міста, а також запросив представників КПІ на міжнародну виставку ІТ-технологій, яка має пройти в Хуейчжоу в листопаді.

Досягнувши принципової домовленості про започаткування співпраці, учасники перемовин домовилися зустрітися ще раз для обговорення конкретних пропозицій щодо її форматів, напрямів і умов, а також для підписання відповідної угоди.

Дата події