18 липня 2013 року Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» відвідала делегація компанії «Ригаку Корпорейшн» (Японія) на чолі з її президентом Хікарою Шимурою. Це вже не перший його візит – торік в університеті було урочисто відкрито Навчально-науковий центр рентгеноструктурного аналізу НТУУ «КПІ» – «РИГАКУ», обладнання для якого надала університету ця всесвітньо відома фірма.

Тож після зустрічі з керівництвом університету представники фірми ознайомилися з роботою цієї лабораторії в період з вересня 2012 по червень 2013 року. Відповідну презентацію провів для них керівник лабораторії професор Мирослав Карпець. Звісно, делегація «Ригаку Корпорейшн» оглянула і саму лабораторію, в якій, пори літній період, робота не припиняється ані на день.

Під час підсумкової зустрічі з керівництвом університету, в якій взяли участь ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Михайло Згуровський, перший проректор академік НАН України Юрій Якименко, проректор з міжнародних зв’язків член-кореспондент НАН України Сергій Сидоренко, директор Українсько-Японського центру НТУУ «КПІ» Осаму Мідзутані та інші, було обговорено перспективи розвитку Навчально-наукового центру рентгеноструктурного аналізу НТУУ «КПІ» – «РИГАКУ» і подальшої співпраці між НТУУ «КПІ» та компанією «Ригаку Корпорейшн».

Довідково:

Корпорація «РИГАКУ» («RIGAKU») є світовим лідером у галузі рентгенівської аналітичної та промислової технологій. За обсягами виробництва і якістю своєї продукції вона посідає перше місце у світі. Корпорація виробляє рентгенівське обладнання (дифрактометри, спектрометри та інше), призначене для аналізу металів, сплавів і мінералів, контролю якості продукції, аналізу кристалів і біологічних матеріалів (включаючи дослідження геному людини!). Корпорація є лідером продажу рентгенівського аналітичного обладнання на ринках США, Японії, країн Південно-Східної Азії і Південної Америки (Бразилія), яке використовується всіма найбільшими промисловими компаніями світу.

Серед приладів, які виробляє корпорація «РИГАКУ», є й повна лінійка рентгенівських дифрактометрів. Характерною їх рисою є універсальність, що дозволяє на одному приладі розв'язувати дуже широке коло завдань, для вирішення яких раніше потрібні були зусилля декількох лабораторій. Основними завданнями цих приладів є визначення фазового складу, структурний аналіз, аналіз текстур, визначення типу та кількості дефектів у виробах до, в процесі і після їх експлуатації тощо.

Дата події