24 травня в НТУУ «КПІ» пройшов семінар «Синергія IT-освіти та IT-галузі». Його учасники обговорили питання підготовки фахівців для сфери інформаційних технологій і узгодження навчальних планів і програм з вимогами та потребами ринку. В засіданні взяли участь викладачі, завідувачі кафедр і декани факультетів НТУУ «КПІ», представники компаній ІТ-галузі та Асоціації «ІТ-Україна», науковці і студенти старших курсів.
«В НТУУ «КПІ» нині навчаються чверть від усіх студентів технічних спеціальностей України і приблизно п’ята частина молоді, яка опановує інформаційні технології, – зауважив, відкриваючи засідання, перший проректор університету академік НАН України Юрій Якименко. – Тож адаптація наших навчальних програм і планів до сучасних потреб – завдання для нас надзвичайно важливе. Працювати над цим ми маємо спільно з представниками галузі. Тим більше, що долати деякі з існуючих проблем без такої допомоги нам доволі складно. Насамперед це стосується, звісно, питання підвищення рівня практичних навичок майбутніх спеціалістів. Тому ми і зібралися сьогодні, щоб обговорити і узгодити наші дії».
Підготовка фахівців для ІТ-сфери в КПІ проводиться, дійсно, дуже масштабно. Як зауважив у своєму виступі заступник першого проректора професор Володимир Тимофєєв, сьогодні в університеті її здійснюють три інститути і чотири факультети. Понад те, надзвичайно ґрунтовно вивчаються відповідні предмети і на інших факультетах технічного спрямування, причому більшість з них готують фахівців, для яких професійне володіння IT-технологіями є обов’язковою складовою професійних компетенцій. Тож зрозуміло, що і організації взаємодії з майбутніми роботодавцями університет приділяє дуже велику увагу.
Певна річ, неузгодженостей в забезпеченні опанування майбутніми «айтішників» необхідних для їх успішної роботи знань і навичок залишається багато. Деякі з них мають системний характер і долати їх слід також не з наскоку. Про шляхи та рецепти розв’язання цих проблем з урахуванням досвіду країн, які є нині лідерами в ІТ-освіті, розповів директор компанії «Інтер-консалтинг» Ігор Мендзеборський. Робота семінару проходила в формі круглого столу, тож його виступ, а також виступи і презентації директора Асоціації «Інформаційні технології України» Віктора Валєєва та представників освітніх підрозділів великих IT-компаній викликали жваве обговорення. Не менш цікавими були і виступи викладачів НТУУ «КПІ», які розповіли про те, як забезпечується мовна підготовка майбутніх фахівців для ІТ-галузі; як визначається і корегується зміст підготовки відповідно до її вимог, і що слід в цьому процесі вдосконалити; про стандарти навчальних програм і організацію працевлаштування та виробничих практик у компаніях, а також про реальні приклади успішної співпраці університету та ІТ-компаній.
Загалом семінар став свідченням того, що нині проблеми гармонізації освіти з потребами ІТ-ринку на рівні компаній, громадських об’єднань галузі й університетів не лише піднімаються, але й вирішуються.