З 19 по 22 травня 2013 року в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» перебували учасники Норвезько-євразійського проекту «Водна гармонія» з Королівства Норвегія, Республіки Білорусь, Республіки Казахстан, Республіки Таджикистан та України.
20 травня у рамках цього візиту в КПІ пройшов робочий семінар проекту. Його провів декан хіміко-технологічного факультету, керівник проекту «Водна гармонія» з боку Київської політехніки професор Ігор Астрелін. У засіданні взяли участь керівник проекту, доктор Університету природничих наук (Королівство Норвегія) Харша Ратнавіра, ректор Гірничо-металургійного інституту Таджикистану, координатор проекту від Республіки Таджикистан професор Рустам Азізов, ректор Державного вищого навчального закладу «Український державний хіміко-технологічний університет», координатор проекту від України професор Михайло Бурмістр, проректор з наукової роботи Білоруського державного технологічного університету, координатор проекту від Республіки Білорусь професор Олег Дормешкін, завідувач кафедри технологічних процесів і апаратів Південно-Казахстанського державного університету, координатор проекту від Республіки Казахстан професор Малік Жекєєв та інші. НТУУ «КПІ» на семінарі представляли заступник першого проректора, начальник навчально-оранізаційного управління професор Володимир Тимофєєв, заступник декана ХТФ з навчально-методичної роботи, відповідальний виконавець проекту доцент Ольга Сангінова, заступник завідувача кафедри ТНР та ЗХТ, відповідальний виконавець проекту доцент Наталія Толстопалова та інші.
Головною метою Норвезько-євразійського освітнього проекту «Водна гармонія» є створення наукового і педагогічного консорціуму, що включає вісім університетів-партнерів з України, Білорусі, Таджикистану і Норвегії для гармонізації змісту і навчальних програм вищої хіміко-технологічної і екологічної освіти на засадах європейських концепцій з розвитком інноваційної наукової складової освіти.
Хіміко-технологічний факультет НТУУ «КПІ» виконує у цьому проекті функції співкоординатора. У рамках проекту вже проведено і проводитиметься надалі навчальне і наукове стажування викладачів, магістрів і аспірантів країн-учасників проекту в Норвезькому університеті наук (м. Осло), націлене на розв’язання проблеми збереження здорового довкілля і одержання чистої питної води. У такому стажуванні вже взяли участь шість магістрантів і один аспірант КПІ.
Одним із завдань проекту є також підготовка і видання інтернаціонального підручника з технології водопідготовки і водоочищення.
Програма співпраці НТУУ «КПІ» з проектом «Водна гармонія» гармонізує і розширює науковий зміст магістратури, аспірантури та досліджень в університетах-учасниках, зміцнює наукові зв’язки між норвезьким і євразійськими університетами, розширює можливості та компетенції ВНЗ країн-партнерів тощо. Програму адмініструє і фінансує Норвезький центр міжнародної співпраці в галузі вищої освіти на основі угоди з Міністерством закордонних справ Королівства Норвегія.