Лекцію «Колекція чудес» прочитав 16 квітня для студентів НТУУ «КПІ» відомий іспанський дизайнер та художник книги Ісідро Феррер. Певна річ, основним її колективним адресатом мали стати його майбутні колеги, які опановують книжкову графіку, – студенти Видавничо-поліграфічного інституту КПІ. Проте питаннями мистецтва і напрямами його розвитку цікавляться не лише професіонали. Тож послухати одного зі знакових персонажів європейського графічного дизайну та книжкової ілюстрації прийшли також студенти і викладачі факультетів і інститутів технічного спрямування.
Роботи Ісідро Феррера добре знають не лише в Іспанії, але й в інших країнах. З успіхом пройшли його персональні виставки у Муніціпальному музеї сучасного мистецтва м. Мендоза (Аргентина), Центрі дизайну, кіно та телебачення Мексики, Вищій школі мистецтв та дизайну м. Матозиньюш (Португалія), Колегії мистецтв та дизайну м. Саванна (США), Іспанських культурних центрах м. Буенос-Айрес (Аргентина), м. Ліма (Перу), м. Сан-Сальвадор (Сальвадор), в галереї Монгран в м. Марсель (Франція) та в інших. Він має численні відзнаки мистецького співтовариства – Національну премію Іспанії 2002 року за дизайн, Національну премію за ілюстрацію у 2006 році, Премію «European Design Award» (Стокгольм) за кращий дизайн плакатів для драматичного центру у 2008 році, золоту нагороду Golden Label Awards (Австрія) за найкращу концепцію маркетингу у створенні дизайну для Aqua de Lunares тощо.
Ані широке визнання, ані нагороди не змусили художника зупинитися на знайдених колись рішеннях. Він постійно шукає і знаходить все нові сучасні засоби забезпечення графічної візуалізації текстів і смислів, з якими працює. Гра зі словом і образом, ламання стереотипів, конструювання нової реальності, яка набуває символічного значення, – таким є не лише його метод у дизайні, але й спосіб мислення. Відтак, творчість Феррера, безперечно, є продовженням його особистості, що яскраво проявилося і в його лекції. Художник розповів слухачам про своє розуміння справи, якій присвятив життя, а також про історію народження ідей та створення на їх основі деяких своїх робіт, і поділився міркуваннями про роль дизайну в сучасному світі речей. А ще – про своє бачення світу. Світу, в якому дива, якщо уважно вдивлятися, можна зустріти на кожному кроці, а якщо не зустріти – то створити власноруч.
Безумовно, ця лекція стала гарним прологом до першої київської виставки Ісідро Феррера, яка відкриється о 19:00 годині 18 квітня в Щербенко Арт-Центрі (вул. Михайлівська, 22-В) і триватиме до 11 травня.
Під час візиту художника до КПІ його супроводжували аташе з питань культури Посольства Королівства Іспанії в Україні Віктор Мурсія та координатор Посольства з питань культури Кристина Гарсія.