2 квітня НТУУ «КПІ» уклав угоду про співпрацю з університетом Ондокуз Майис (м.Самсун, Турецька республіка). Від імені Київської політехніки угоду підписав проректор з міжнародних зв’язків член-кореспондент НАН України Сергій Сидоренко, від імені Ондокуз Майис – його ректор професор Хусейн Акан.
Делегація університету Ондокуз Майис, до складу якої входили його ректор Хусейн Акан з дружиною, декан факультету аерокосмічної техніки Сулейман Толун та директор Школи цивільної авіації, яка працює у структурі університету, Ферсат Колбакір ознайомилася з НТУУ «КПІ» та діяльністю його підрозділів. Утім головною метою візиту турецьких гостей до Києва було налагодження академічних контактів з факультетом авіаційних і космічних систем. Тож підписанню угоди передували переговори з керівництвом факультету про організацію взаємодії як у науковому, так і в навчальному напрямах і підписання відповідних протоколів.
Як повідомив декан факультету авіаційних і космічних систем професор Олександр Збруцький, наукове співробітництво передбачає реалізацію проектів з розробки надлегкого літака, безпілотного літального апарату, створення комбінованого авіаційного двигуна та інших. Співпраця у підготовці фахівців, як планується, розпочнеться з надання з боку НТУУ «КПІ» допомоги турецьким колегам в організації навчальної діяльності новоствореного факультету аерокосмічної техніки університету Ондокуз Майис і підготовки магістрів та PhD (тобто, докторів філософії, що відповідає вітчизняному ступеню кандидата наук). Передбачено також узгодження навчальних планів з подальшою організацією освітнього процесу за програмою подвійного диплому.
Таким чином, підписана сьогодні угода визначає основні напрями співпраці двох університетів. Етапи і конкретні умови організації такої роботи будуть визначені в договорах за відповідними напрямами, які мають бути підготовлені до кінця травня цього року.
Довідково. Університет Ондокуз Майис є одним з найбільших державних вищих навчальних закладів Туреччини. Розташований на півночі країни у Самсуні – найбільшому на Чорноморському узбережжі Туреччини місті з розвиненою промисловістю та населенням, чисельність якого перевищує мільйон осіб. До структури університету, в якому навчаються приблизно 40 тисяч студентів, входять 13 факультетів, 5 інститутів, 3 вищі і 9 професійних шкіл.