У КПІ відкрито пам'ятник “студентській мрії”

26 жовтня на території скверу "Поляна" нашого університету відбулося урочисте відкриття пам'ятника студентській мрії – везінню, або, як кажуть покоління студентів, "шарі". Тож і сам монумент виконано у вигляді блискучої кулі. У церемонії взяли участь ректор НТУУ "КПІ" академік Михайло Згуровський, проректор з науково-педагогічної роботи Геннадій Варламов, голова Студентської ради Максим Гусак, народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Максим Луцький та ін.

"Ідея про відкриття пам'ятника везінню в КПІ виникла досить давно. Це – інтернаціональна традиція студентів багатьох університетів світу, – зазначив ректор КПІ. – Та я погодився з нею лише після того, як побачив численні обговорення цієї ідеї в мережах нашими студентами в позитивному аспекті. Крім того, моєю умовою було відійти від символу "шари" як символу обману і розглядати його як символ успіху оптимістичної "програми", такої важливої і потрібної кожній молодій людині", – додав Михайло Згуровський.

Варто зауважити, що пам'ятник везінню споруджено з ініціативи Максима Луцького. Це його подарунок своїй альма-матер.

Дійсно, так важливо для кожного студента мати своєрідний оберіг, який приносив би успіх і допомагав успішно складати сесії. Як відомо, принаджувати успіх – найпопулярніший студентський ритуал. І студентська братія досі свято вірить у силу таких "обрядів". Чи справді допомагають традиції полегшити життя студентів – сказати важко, але зробити його яскравішим і цікавішим – сто відсотків!

Лілія Скиба