3 вересня 2012 р. в НТУУ "КПІ" відбулося підписання угоди про створення Українсько-Китайського центру НТУУ "КПІ" – "Лідер".
Метою угоди є об'єднання ресурсів та зусиль Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" і Ляопінської електричної проектно-інженерної компанії "Лідер" (Китайська Народна Республіка) для проведення спільної діяльності в галузі науки, освіти, комерціалізації технологій та обміну фахівцями. Понад те, угодою передбачено, що КПІ здійснюватиме підготовку та перепідготовку фахівців компанії в Україні і, за спільною домовленістю, надаватиме освітні послуги за узгодженими програмами на території Китаю.
Для підписання угоди до НТУУ "КПІ" прибула делегація представників Ляопінської електричної проектно-інженерної компанії "Лідер" на чолі з її президентом Чжан Юліаном. Гості ознайомилися з історією та сьогоденням КПІ, відвідали Науковий парк "Київська політехніка" й обговорили з керівництвом університету пропозиції щодо конкретної тематики спільних робіт і умов співпраці.
Зустрічі передувала серйозна підготовча робота департаменту міжнародного співробітництва та низки факультетів і підрозділів університету в руслі політики розширення зв'язків з промисловими підприємствами, дослідницькими організаціями та вищими навчальними закладами Китаю. Перемовини з компанією "Лідер" стосувалися конкретних напрямів, насамперед, питань розвитку "зелених технологій", вітрової та сонячної енергетики й енергозбереження тощо.
Зауважимо, що це не перший спільний проект КПІ з китайськими партнерами. Вже тепер в університеті працюють Українсько-Китайський центр НТУУ "КПІ" та Спільний навчально-науковий центр сучасного приладобудування "Нові датчики та системи", утворений Пекінською компанією сучасних аерокосмічних оптико-електронних технологій та кафедрою приладобудування приладобудівного факультету. Тож створення Українсько-Китайського центру НТУУ "КПІ" – "Лідер" стало черговим кроком на шляху розширення співробітництва КПІ з науковцями, інженерами і представниками промисловості Китаю й створення міцної бази для розширення академічних зв'язків і розгортання спільних досліджень в енергетичній галузі.