13 червня в залі засідань адміністративної ради НТУУ "КПІ" відбулося урочисте підписання Декларації про створення Форуму ректорів університетів України та Федеративної Республіки Бразилія. Заснування цього Форуму – наступний крок у зміцненні взаємозв'язків України з південноамериканською державою, яка є одним з лідерів економічного розвитку не лише у своєму регіоні, але й в усьому світі, та відіграє помітну роль у діяльності міжнародних об'єднань. Мета Форуму – стати майданчиком для ведення постійного діалогу, визначення завдань, планування і розгортання співпраці між вишами України та Бразилії.
У церемонії підписання взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Бразильської Республіки в Україні Антоніо Фернандо Круз-де-Мелло, ректор Федерального університету "Флуміненсе" Ріо-де-Жанейро Роберто де Соуза Саллес, ректор НТУУ "КПІ", голова Асоціації ректорів технічних ВНЗ України, вiце-президент Спiлки ректорів вищих навчальних закладів України Михайло Згуровський, викладачі та працівники Федерального університету "Флуміненсе" Ріо-де-Жанейро і Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут". Також підписані рамкова угода про співпрацю між університетом "Флуміненсе" та НТУУ "КПІ" і угода про їх взаємодію в рамках Форуму ректорів університетів України та Федеративної Республіки Бразилія.
Цій події передувала підготовча робота обох університетів, яку було розпочато після візиту до НТУУ "КПІ" Надзвичайного і Повноважного Посла Бразильської Республіки в Україні Антоніо Фернандо Круз-де-Мелло 22 травня ц.р. Тож візит делегації Федерального університету "Флуміненсе" Ріо-де-Жанейро і підписання угод стало початком реалізації розрахованого на тривалий термін проекту, про користь якого говорилося під час тієї зустрічі. Цей проект ґрунтується на програмі уряду Бразилії "Наука без кордонів", відповідно до якого, як повідомив ректор університету "Флуміненсе" Роберто де Соуза Саллес, найближчим часом на навчання до інших країн вирушать тисячі молодих бразильців, більшість з яких штудіюватимуть природничі дисципліни та сучасні технології. До України мають приїхати 1000 студентів з цієї країни, і невипадково, що першим з переліку українських вишів, які їх прийматимуть, був обраний лідер технічної освіти України – НТУУ "КПІ". Певна річ, у рамках співпраці будуть розгорнуті й спільні дослідження, й обмінні програми. А щоб ці плани відразу перевести у практичну площину і визначити основні напрями подальшої діяльності, гості з Бразилії під час свого візиту ознайомилися з факультетами і інститутами КПІ, їх лабораторіями, науково-дослідницькими центрами і діяльністю Наукового парку "Київська політехніка".