Ви є тут

Переможець всеукраїнського конкурсу "Винахід року" 2010


Переможець всеукраїнського конкурсу "Винахід року" 2010

Щороку Державна служба інтелектуальної власності України проводить Всеукраїнський конкурс "Винахід року". 31 березня підбито підсумки конкурсу "Винахід року – 2010".  На конкурс з 1 серпня по 31 жовтня було подано 337 робіт (108 винаходів і 229 корисних моделей). Переможців визначали в абсолютній номінації "Кращий винахід року" і в шести галузевих: "Ресурсозбереження, енергоефективність, екологічна чистота", "Інформаційні технології, телекомунікації, електроніка", "Медицина, біотехнології, агропром", "Здорове, безпечне і достойне життя", "Сучасні промислові технології, нова техніка і матеріали", "Будівництво і транспорт".

 В абсолютній номінації – "Кращий винахід року" найкращим визнано винахід за патентом № 89490 "Ракетно-космічна система і спосіб виведення корисного навантаження на орбіту", зроблений працівниками КБ "Південне" ім. М.К.Янгеля.

А в номінації "Сучасні промислові технології, нова техніка і матеріали" (де було 57 учасників) перше місце присуджено комплексу винаходів за  патентами України №89937, №90236, №90237, №89936, що охороняють волокнистий активований вуглецевий матеріал марки "Борисфен", спосіб його одержання, пристрій і спосіб для його активації. Одним із авторів цих патентів є провідний науковий співробітник кафедри хімічного, полімерного та силікатного машинобудування ІХФ, заслужений винахідник НТУУ "КПІ", патентний повірений України, д.т.н. Олександр Євгенович Колосов.

Цей же комплекс патентів і однойменних корисних моделей посів перше місце у Всеармійському конкурсі "Кращий винахід року-2010" в номінації "Утилізація надлишкових озброєнь, військової техніки, боєприпасів та ракет". До речі, О.Є.Колосов був переможцем Всеармійського конкурсу "Кращий винахід року – 2009" в номінації "Матеріально-технічне забезпечення" як один із співавторів патенту України на корисну модель "Тара для зберігання боєприпасів" (див. "КП" від 10 грудня 2009 р.).

Вітаємо О.Є.Колосова з новою перемогою і бажаємо нових творчих звершень і нових перемог!

x

Електронний кампус

Інформаційні ресурси

Викладачі КПІ

GitHub репозиторій