2 листопада в НТУУ «КПІ» розпочала роботу осіння сесія заочних профільних шкіл Малої академії наук України. Це фізико-технічна (секції «Технічні науки» і «Фізика та астрономія»), математична, хімічна школи та школа інформаційно-телекомунікаційних технологій. Сесія триватиме до 9 листопада.
На церемонії відкриття виступили президент МАН України, народний депутат України Станіслав Довгий, ректор НТУУ «КПІ», академік НАН України Михайло Згуровський, директор Інститут гідромеханіки НАН України, академік НАН України Віктор Грінченко та інші.
Зарахування на навчання до очно-заочних профільних шкіл МАН здійснювалося на основі рекомендацій територіальних відділень МАН. Було отримано 419 заяв від учнів 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів з 20 областей України та АР Крим. Їм було запропоновано виконати контрольну роботу з математики, фізики, хімії та програмування. За її результатами до участі в осінній сесії запрошено 143 учні.
Навчально-лабораторними базами для роботи заочних профільних шкіл МАН є сьогодні такі установи:
- фізичний та механіко-математичний факультети Київського національного університету імені Тараса Шевченка (заочна математична та фізико-технічна (секція «Фізика і астрономія») школи);
- інженерно-фізичний та хіміко-технологічний факультети Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» (заочна фізико-технічна (секція «Технічні науки») та хімічна школи);
- Головний навчальний центр післядипломної освіти ПАТ «Укртелеком» (заочна школа інформаційно-телекомунікаційних технологій).
У програмі навчальної сесії – лекційні та практичні заняття; ознайомлення школярів з методами та методикою наукових досліджень, проведення експериментальних досліджень, культурно-пізнавальні заходи. Семінар-практикум буде проведено також для керівників обласних учнівських делегацій (керівників гуртків або секцій та методистів відповідного напрямку).