Збір майбутніх політехніків [Всеукраїнський збір юних техніків, винахідників та раціоналізаторів]

У рамках програми «Майбутнє України» з 10 по 13 лютого 2010 року в Києві відбувся Всеукраїнський збір юних техніків, винахідників та раціоналізаторів, організований Українським державним центром позашкільної освіти МОН України і нашим університетом. Учасниками збору стали школярі з Києва і 17 областей України. Свого часу з ініціативою проведення цього заходу виступив декан інженерно-фізичного факультету КПІ проф. П.І. Лобода. Учні побували в навчальних та наукових лабораторіях ІФФ, де побачили електронні мікроскопи, прилади для дослідження мікроструктури та хімічного складу матеріалів, установки для виробництва  монокристалів тугоплавких та надтвердих матеріалів, прослухали лекцію проф. П.І.Лободи про сучасне матеріалознавство, відвідали Державний політехнічний музей при НТУУ «КПІ».

У рамках збору пройшов конкурс науково-дослідних, винахідницьких та раціоналізаторських розробок. Журі конкурсу, до складу якого входили провідні вчені нашого університету, визнало призерами наступних учнів.

Секція «Матеріалознавство, новітні матеріали, технології та обладнання у промисловості і сільському господарстві»:

 • І місце – Вадим Мельник (м. Умань Черкаської обл.);
 • ІІ місце – Андрій Гринчук (м. Гайсин Вінницької обл.), Віталій Табахарнюк (м. Косів Івано-Франківської обл.);
 • III місце – Андрій Снісаренко (м. Кривий Ріг Дніпропетровської обл.), Дмитро Барило (м. Луцьк), Олександр Боднарчук (смт Віньківці Хмельницької обл.), Дмитро Ксензовець (м.Київ).

Секція «Науково-дослідницька, експериментальна та конструкторська діяльність у машинобудуванні»:

 • І місце – Ольга Попович (м. Олександрія Кіровоградської обл.);
 • II місце – Юрій Захарченко (м. Коломия Івано-Франківської обл.), Максим Дідик, Євгеній Граблюк (м. Ладижин Вінницької обл.), Василь Ткачук (м. Умань Черкаської обл.),
 • ІІІ місце – Дмитро Кащинець (м. Чортків Тернопільської обл.), Євген Філатов (м. Херсон), Павло Щербак (м. Умань Черкаської обл.), Андрій Ходаніцький (смт Віньківці Хмельницької обл.)

Секція «Охорона навколишнього середовища та енергозбереження»:

 • І місце – Марія Мулярчук (м. Борщів Тернопільської обл.);
 • II місце – Олександр Мєшков (м. Херсон), Олександр Шевчук (м. Первомайськ Миколаївської обл.), Анна Бегалашвілі (м. Дніпропетровськ),
 • III місце – Анна Луцкова (м. Красилів Хмельницької обл.), Катерина Полянська (м. Київ), Євгеній Костюченко (м. Київ).

Секція «Інформаційні та комунікаційні технології»:

 • I місце – Дар’я Молоченко (м. Київ);
 • II місце – Ірина Камєнєва (Київська обл.), Олександр Мережко (м. Стаханов Луганської обл.),
 • III місце – Денис Тарасов (м. Умань Черкаської обл.), Дмитро Ксензовець (м. Київ).

Секція «Транспортні системи та обладнання. Авіація і космонавтика»:

 • І місце – Михайло Панчик (м. Київ),
 • II місце – Олександр Булдєй (м. Брянка Луганської обл.),
 • III місце – Сергій Яровий (м. Кременчук Полтавської обл.).

Говорить професор П.І.Лобода: «Сьогодні гостро стоїть проблема набору на перший курс за інженерними спеціальностями. З одного боку, погіршилася підготовка учнів з фізики, хімії, математики, з другого – школярі не мають уявлення про те, наскільки передовими, цікавими і перспективними є інженерні спеціальності НТУУ «КПІ», насамперед ті, що можна здобути на нашому факультеті. Ми готуємо фахівців і для традиційної металургії, яка сьогодні формує близько третини бюджету України, і для найновіших галузей – вирощування бездефектних кристалів, технології наноматеріалів. Київ є визнаним у світі центром матеріалознавства. Проводячи у себе конкурси школярів, ми даємо їм можливість самостійно оцінити перспективність нашого факультету і, сподіваємось, що талановита молодь буде постійно поповнювати ряди наших студентів».

В.Миколаєнко