Українсько-польський академічний форум, зорганізований Міносвіти і науки України, Міністерством науки та вищої освіти Республіки Польща (РП), НТУУ «КПІ», Польською освітянською фундацією «PERSPEKTYWY» за підтримки Посольства РП в Україні та Посольства України в РП, пройшов 10-12 грудня в НТУУ «КПІ». У його роботі взяли участь представники органів державної влади двох країн, міжнародних організацій, керівники університетів України та РП, викладачі, науковці, аспіранти, студенти та ін.
На форумі розглядалися питання, пов’язані з визначенням напрямів співробітництва в науковій сфері з метою подальшої спільної участі українських і польських учених у конкурсах 7-ї Рамкової Програми ЄС та інших європейських і регіональних програм, аналізом стану й узагальненням позитивного досвіду такої співпраці у попередні роки; обговорювалися проблеми, пов’язані з налагодженням співпраці у сфері академічних обмінів, введенням кредитно-модульної системи, напрацюванням пропозицій щодо їх розв’язання, мобільністю та її підтримкою, запровадженням подвійних дипломів; було обговорено спільні кроки, спрямовані на посилення ролі університетів у розвитку науково-технічного та економічного співробітництва двох країн; визначено можливості розвитку міжнародного співробітництва через обмін делегаціями, співпрацю профспілкових та студентських організацій, культурні та спортивні обміни, вивчення мови та ін.
Працювали такі секції: «Учені Польщі та України в спільних проектах за програмами Європейської Комісії», «Проблеми і перспективи гармонізації освітніх систем РП та України», «Посилення ролі університетів у формуванні політики сталого розвитку», «Міжнародне співробітництво РП та України в людському вимірі».
У відкритті форуму 11 грудня взяли участь та виступили: Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Швеція в Україні Йон-Крістер Оландер, Надзвичайний і Повноважний Посол РП в Україні Яцек Ключковський, перший проректор НТУУ «КПІ» Ю.І.Якименко, заступник міністра освіти і науки України М.В.Стріха, директор департаменту культурного та гуманітарного співробітництва МЗС України Михайло Скуратовський, віце-мер м.Варшави Влодзімеж Пашинський, президент Польської освітянської фундації «PERSPEKTYWY» Вольдемар Сівінський, професор Варшавської політехніки Богдан Мацуков, проректор КНУ ім.Т.Шевченка П.О.Бех та ін.
На секційних засіданнях, зокрема, від нашого університету було представлено такі доповіді: «Україна і Польща в глобальних вимірах сталого розвитку» академіка НАН України М.З.Згуровського, «Проблеми та перспективи співробітництва в науково-освітній сфері партнерів з Польщі та України» професорів Б.А.Циганка та В.І.Тимофєєва, «Мовні та культурологічні аспекти співробітництва університетів Польщі та України» завідувача кафедри української мови, літератури та культури доцента О.П.Онуфрієнко, «Досвід роботи Спільного українсько-німецького факультету машинобудування» доцента О.Халімона, «Ядерна енергетика у контексті сталого розвитку» директора філії НТУУ «КПІ» в м.Славутич проф. А.В.Носовського та ін.
11 грудня в урочистій обстановці також було відкрито приміщення Українсько-польського центру (6-й корп., 3-й поверх). Гості, зокрема, передали туди свої подарунки: витканий на килимовій основі герб РП, офорт із зображенням старої Варшави (від В.Пашинського), комплект перекладних словників (від В.Сівінського) та ін.
Підсумовуючи роботу поважного зібрання, було зазначено, що обмін досвідом та плідні дискусії науковців сприяли кращому розумінню один одного, дозволили визначити напрями майбутньої співпраці в освітньо-науковій сфері та стати ближчими нашим країнам.