Чергове засідання, яке відбулося 2 квітня, розпочалося з привітання ювілярів. Від імені Вченої ради ректор університету академік НАН України М.З.Згуровський із ювілейними днями народження поздоровив професорів В.І.Костюка, В.М.Сулейманова, В.М.Писаренка, С.О.Кудрю, доцента Т.П.Павлову. Атестат професора було вручено О.П.Губарєву, аспіранту ІФФ І.А.Литвинюку як переможцю Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт було вручено заохочувальний диплом МОН України.
На початку було розглянуто конкурсні справи.
За поданням проректора з наукової роботи члена-кореспондента НАН України М.Ю.Ільченка на здобуття Державної премії України в галузі науки і техніки було висунуто роботу “Створення сімейства автомобілів високоефективної прохідності на основі модульної побудови їх конструкцій та втілення їх у виробництво” – авторський колектив: В.С.Камаєв, В.І.Пилипенко, А.П.Солтус. До обрання на посаду професора кафедри прикладної фізики було рекомендовано професора О.Т.Богороша. На здобуття довічної Державної стипендії Президента України видатним діячам освіти і науки було висунуто професора С.П.Дорошенка.
Основним питанням порядку денного було заслухано й обговорено доповідь першого проректора члена-кореспондента НАН України Ю.І.Якименка про концептуальні засади та критерії формування квот підготовки магістрів в НТУУ “КПІ”.
На додаток до існуючого Положення від 2004 р. про організацію навчального процесу в НТУУ “КПІ” було розглянуто модель компетенції магістра, структуру програми підготовки магістрів та показники, які цього року повинні враховуватися кафедрами при визначенні квот на підготовку магістрів. Йдеться про врахування значення конкурсної оцінки магістерських робіт, індексу їхньої якості за результатами ректорського контролю та проценту працевлаштованих магістрів у наукових, освітніх та інших установах. Було зазначено, що для оцінки здатності бакалаврів продовжувати навчання на магістрів потрібно враховувати як академічну, так і творчу складові. У розглянутому та ухваленому перехідному Положенні про магістерську підготовку в нашому університеті, зокрема, зазначені наступні вимоги. Середній бал бакалавра повинен бути не нижче 4,5, випускна робота бакалавра повинна відповідати оцінці “відмінно”, в додатку до диплома бакалавра, який претендує навчатися в магістратурі, не допускаються задовільні оцінки, і, насамкінець, для навчання в магістратурі потрібно мати позитивну рекомендацію ДЕК, яка оцінювала випускну роботу бакалавра.
У виступі ректора університету М.З.Згуровського підкреслювалося, що освіта бакалавра відповідає рівню базової вищої освіти, тоді як рівень магістра – повній вищій освіті. Спроможність кафедр готувати магістрів знаходиться у прямій залежності від наукової роботи викладачів і науковців, при цьому науку кафедр, за висловом ректора, потрібно підтягувати виключно до навчання, саме такий підхід повинен стати істотною складовою магістерської підготовки.
Наступним питанням, за доповіддю Ю.І.Якименка, було затверджено Правила прийому до університету в 2007 році. Щодо особливостей прийому в поточному році вже повідомлялося в нашій інформації раніше.
За доповіддю проректора М.В.Печеника було заслухано та затверджено програму підтримки матеріально-технічної бази університету на 2007-2010 роки.
Останнім питанням порядку денного було заслухано та прийнято до відома інформацію Ю.І.Якименка щодо звітів завідувачів кафедр, що опинилися на останніх місцях за результатами комплексного моніторингу якості підготовки фахівців. Було повідомлено про результати роботи відповідної комісії, про заходи, розроблені для усунення недоліків.