Технічний ліцей

Адреса: 03087, м. Київ, вул. Уманська, 39
Телефони: 242-77-78, 243-08-73
Електронна пошта: mail[at]tl-kpi.kiev.ua
сайт: http://www.tl-kpi.kiev.ua

Щороку сотні молодих людей пов'язують свої сподівання з кращим технічним університетом України – НТУУ "КПІ" та приходять сюди навчатися. З усіх регіонів стікаються до Політехніки абітурієнти, кращі з яких стають першокурсниками, отримуючи омріяний студентський квиток. Та є творчі осередки обдарованої молоді – спеціалізовані ліцеї, випускники яких майже в повному складі вступають до КПІ. Серед них – Технічний ліцей КПІ ім. Ігоря Сікорського м. Києва.

Навчальний процес тут забезпечують 44 досвідчених викладачів, серед яких 7 кандидатів наук, 17 мають звання "Вчитель-методист", 2 –"Заслужений працівник освіти України", 14 нагороджені знаком "Відмінник освіти України". Вони вміло поєднують наукову роботу та викладацьку діяльність: беруть участь у науково-практичних конференціях та семінарах, пишуть та видають підручники й методичні посібники, за якими навчаються учні загальноосвітніх шкіл України. Викладач фізики Л.М.Засєдка у складі делегації України взяла участь у І Міжнародній навчальній програмі ЦЕРН (Швейцарія) "Великий адронний колайдер – реалізація сучасних технологій і фізичних ідей". Технічний ліцей КПІ ім. Ігоря Сікорського плідно співпрацює з викладачами кафедр, а також з Інститутом моніторингу якості освіти КПІ ім. Ігоря Сікорського. Викладачі КПІ проводять з ліцеїстами практичні заняття, лабораторні роботи, семінари, читають лекції, займаються науковою та профорієнтаційною роботою.

Одинадцятикласники ліцею пишуть на базі КПІ планові атестаційні контрольні роботи з математики, фізики, української мови.

Щороку більше 250 ліцеїстів стають призерами МАН, районних, міських та всеукраїнських олімпіад. У минулому навчальному році 103 ліцеїсти посіли призові місця в районних олімпіадах, 49 стали переможцями в міському етапі всеукраїнських олімпіад, 87 – переможці районного етапу МАН, 20 – призери місь-кого етапу МАН "Дослідник". Андрій Малюк посів ІІІ місце у Всеукраїнському етапі олімпіади з астрономії. Торік за підсумками зовнішнього незалежного оцінювання з математики, фізики, укра-їнської мови та літератури, хімії та біології ліцей увійшов до десятки кращих навчальних закладів м. Києва.

У ліцеї крилатим став вислів одного з учнів: "Ліцей – родина, а я його дитина". Тут проводиться низка цікавих заходів, які стали традиційними, до них готуються всі і чекають з нетерпінням. Зокрема, це "Посвята в ліцеїсти", "Родинне коло", День вишиванки, День українських страв, Масляна, змагання на Кубок ліцею з шахів, футболу, плавання, "Веселі старти" та Малі олімпійські ігри. Працює Театр психологічних мініатюр, екскурсійний центр та ін. Торік 44 ліцеїсти здійснили поїздку містами Європи, ознайомилися з пам'ятками архітектури, які внесено до переліку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, цієї весни відвідали Санкт-Петербург.

У ліцеї постійно працюють над вдосконаленням навчального процесу та створенням умов для всебічного розвитку вихованців. Тож маємо перспективне молодіжне середовище, де гартуються майбутні фахівці вітчизняної науки та виробництв.

Ф.М.Красюк, директор ліцею