Кафедра машин та агрегатів поліграфічного виробництва (МАПВ), ВПІ

Кафедра машин та агрегатів поліграфічного виробництва (МАПВ), видавничо-поліграфічний інститут, Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського"

Адреса: Корпус 8, вул. Янгеля, 1/37, к.96, 03056, Київ, Україна

Телефон: 38 044 204 99 15, 204 84 20,
Електронна пошта: mapv.vpi(at)ukr.net
Сайт:
Соціальні мережі: FB

Кафедра машин та агрегатів поліграфічного виробництва організована 1959 року як кафедра загальноінженерних дисциплін, з 1989 р. отримала сучасну назву – кафедра МАПВ. Завідували кафедрою: у 1959–1962 роках – ст.викл. О.Л.Артюх, у 1962–1976 роках – доцент Ф. А. Мар'ямова, у 1976–1984 роках – доцент С.М. Танжуров, у 1984–2009 роках – професор А. І. Петрук, з 2009 року і до сьогодні – доцент Ю. О. Шостачук.

Кафедра МАПВ готує фахівців (бакалавр, спеціаліст, магістр) за спеціальністю «Поліграфічні машини та автоматизовані комплекси»: розробка, конструювання, експлуатація, діагностика, організація роботи монтажно-ремонтних і сервісних підрозділів поліграфічних підприємств, ремонт поліграфічних машин та автоматизованих комплексів, а також машин спеціального призначення. Відкрито нову спеціальність «Комп’ютеризовані поліграфічні технічні системи».

Сфери діяльності випускників: проектування, конструювання і виготовлення нових поліграфічних машин та автоматизованих систем; організація і проведення монтажів, ремонту і технічного обслуговування сучасного поліграфічного обладнання; головний механік та головний інженер поліграфічних підприємств; наукова робота.

Основні напрямки наукової роботи: комплексні дослідження поліграфічних процесів і устаткування, розробка та оптимізація механізмів і машин поліграфічного виробництва.

При кафедрі створені сучасні лабораторії додрукарських, друкарських та післядрукарських процесів сумісно з підприємствами України та іноземними фірмами («Гейдельберг», «КВА»).

Філії кафедри, які створені на ДП «Преса України» і ВАТ «Київполіграфмаш», забезпечують цикл дисциплін з формного, друкарського та брошурувально-палітурного устаткування.

Студенти проходять стажування на заводах фірм «Гейдельберг» і «КВА» (ФРН) та на сучасних підприємствах України.