Кафедра машин та агрегатів поліграфічного виробництва (МАПВ), ВПІ

Кафедра машин та агрегатів поліграфічного виробництва (МАПВ), видавничо-поліграфічний інститут, Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського"

Адреса: Корпус 8, вул. Янгеля, 1/37, к.96, 03056, Київ, Україна

Телефон: 38 044 204 99 15, 204 84 20,
Електронна пошта: mapv.vpi(at)ukr.net
Сайт:
Соціальні мережі: FB

Організована 1959 року як кафедра загальноінженерних дисциплін, з 1989 р. – кафедра МАПВ. Завідували кафедрою: у 1959–1962 роках – ст.викл. О.Л.Артюх, у 1962–1976 роках – доцент Ф. А. Мар'ямова, у 1976–1984 роках – доцент С.М. Ганжуров, у 1984–2009 роках – професор А. І. Петрук, з 2009 року і до сьогодні – доцент Ю. О. Шостачук.

У різні роки на кафедрі працювали досвідчені вчені та викладачі професор М.Я. Левицький, доцент Ф.А. Мар'ямова, професор С.М. Ганжуров, доценти Ф. Мандич, А.В. Бойко, В.Г. Яніцький, Ю.Л. Варава, С.М. Ярема, Б.О. Черня, старші викладачі С.А. Дишлевський, Г.Т. Дежурнюк. Вони зробили вагомий внесок у вивчення спеціальних дисциплін, закріплення та розвиток зв'язків з машинобудівними заводами (АТ «Київполіграфмаш», «Одесполіграфмаш», «Ромниполіграфмаш» та ін.). Науковий доробок згаданих фахівців широко відомий як в Україні, так і за її межами (в Китаї, Німеччині, Польщі, Росії), їх винаходи широко застосовуються до цього часу при серійному випуску ниткозшивних машин та машин спеціальних видів друку.

Кафедра машин та агрегатів поліграфічного виробництва організована 1959 року як кафедра загальноінженерних дисциплін, з 1989 р. отримала сучасну назву – кафедра МАПВ. Завідували кафедрою: у 1959–1962 роках – ст.викл. О.Л.Артюх, у 1962–1976 роках – доцент Ф. А. Мар'ямова, у 1976–1984 роках – доцент С.М. Танжуров, у 1984–2009 роках – професор А. І. Петрук, з 2009 року і до сьогодні – доцент Ю. О. Шостачук

Кафедра МАПВ готує фахівців (бакалавр, спеціаліст, магістр) за спеціальністю «Поліграфічні машини та автоматизовані комплекси»: розробка, конструювання, експлуатація, діагностика, організація роботи монтажно-ремонтних і сервісних підрозділів поліграфічних підприємств, ремонт поліграфічних машин та автоматизованих комплексів, а також машин спеціального призначення. Відкрито нову спеціальність «Комп’ютеризовані поліграфічні технічні системи».

Сфери діяльності випускників: проектування, конструювання і виготовлення нових поліграфічних машин та автоматизованих систем; організація і проведення монтажів, ремонту і технічного обслуговування сучасного поліграфічного обладнання; головний механік та головний інженер поліграфічних підприємств; наукова робота.

Основні напрямки наукової роботи: комплексні дослідження поліграфічних процесів і устаткування, розробка та оптимізація механізмів і машин поліграфічного виробництва.

При кафедрі створені сучасні лабораторії додрукарських, друкарських та післядрукарських процесів сумісно з підприємствами України та іноземними фірмами («Гейдельберг», «КВА»).

Філії кафедри, які створені на ДП «Преса України» і ВАТ «Київполіграфмаш», забезпечують цикл дисциплін з формного, друкарського та брошурувально-палітурного устаткування.

Студенти проходять стажування на заводах фірм «Гейдельберг» і «КВА» (ФРН) та на сучасних підприємствах України.