EWENT програму можна розглядати як елемент загальноєвропейського співробітництва та партнерства Європейського Союзу та Південно-Східних університетів Європи. Проект був обраний Erasmus Mundus Дія II, який управляється стипендіальною програмою та фінансується Європейською комісією.

Проект EWENT надає стипендії студентам та науковцям з ЄС, Білорусі, Молдови та України. Проект забезпечує стипендії для виїзду на навчання студентів та науковців з Білорусі, Молдови та України у європейські внз та навпаки
Стипендія покриває кошти подорожі до обраного університету і у зворотному напрямку (1 раз), навчання та перебування, а також медичне страхування на період навчання/стажування.

Пріоритетними напрямами проекту являються інженерія та технологія, математика, інформатика. Проект скерований до студентів, які ще не виїжджали на навчання у країни ЄС та не перебували на території ЄС понад 12 місяців протягом останніх 5 років.

Всі приймаючі університети будуть постійно стежити за відвідуваністю навчанням/ дослідженням, університет звітує перед Проектним бюро про будь-які порушення.