8 липня 2021 року виповнилося 80 років із дня народження декана фізико-математичного факультету, наукового керівника кафедри нарисної геометрії, інженерної та комп'ютерної графіки Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського", доктора технічних наук, професора, заслуженого працівника народної освіти України Володимира Володимировича Ваніна.

Його творчий шлях був прямим і послідовним. У 1963 р., після закінчення факультету хімічного машинобудування Київського політехнічного інституту, розпочався науковий злет ювіляра.

Протягом 1962-1963 рр. молодий спеціаліст працював інженером-конструктором та мріяв вдосконалювати свої знання. Тож з 1966 по 1969 рр. навчався в аспірантурі. А вже 1971-го успішно захистив кандидатську дисертацію на тему "Геометричне моделювання та побудова розгорток тканинних покриттів нерозгортних поверхонь".

У 1972-1974 рр. і 1980-1983 рр. вчений передавав знання закордонним колегам,  викладав в університетах Алжиру. Та життєвий шлях Володимира Володимировича нерозривно пов'язаний з альма-матер: у 1974-1989 рр. він доцент кафедри нарисної геометрії, інженерної та комп'ютерної графіки Київського політехнічного інституту, в 1989-2015 рр. – завідувач цієї кафедри, а з 2015 р. – її науковий керівник.

Володимир Володимирович Ванін  у 1996 р. блискуче захистив докторську дисертацію на тему "Евольвентно-еволютні моделі в упорядкованих потоках". З цього ж року він – перший заступник декана новоствореного фізико-математичного факультету НТУУ "КПІ", а з 2007 р. і по теперішній час – декан зазначеного факультету.

У 1997-2003 рр. та 2008-2011 рр. вчений працює в експертній раді ВАК України. Нині він віцепрезидент Української асоціації з прикладної геометрії, відповідальний редактор міжвідомчого науково-технічного збірника "Прикладна геометрія та інженерна графіка", член редакційної колегії збірника наукових праць "Сучасні проблеми моделювання" та науково-технічного журналу "Строительная механика инженерных конструкций и сооружений", а також член двох спеціалізованих учених рад із захисту дисертацій.

Дослідження В.В. Ваніна присвячені розвитку теорії та практики геометричного моделювання складних технічних об'єктів, процесів і явищ, зокрема в літакобудуванні. Отримані наукові результати ювіляра та його учнів успішно впроваджуються на багатьох провідних машинобудівних підприємствах України, зокрема на ДП "Антонов", ПАТ "Київський завод автоматики", ВАТ "Меридіан" ім. С. П. Корольова та ін.

Під керівництвом професора В.В. Ваніна підготовлено 3 доктори наук, 11 кандидатів технічних наук. Він є автором понад 300 наукових і навчально-методичних праць, у тому числі 3 монографій, 6 підручників (один із них став лауреатом премії КПІ ім. Ігоря Сікорського), 4 посібників із грифом МОН України, патентів України. За видатні досягнення на науковій ниві вчений нагороджений орденом "За заслуги" та удостоєний почесного звання "Заслужений працівник народної освіти України".

Володимир Володимирович постійно дбає про молодих науковців-дослідників, коригує їхній творчий пошук, опікується впровадженням у виробництво, проводить семінари, які збагачують та дають наснагу і перспективу для подальших досліджень. Численні учні та послідовники з вдячністю згадують свого Вчителя, гідно продовжують справи, започатковані ним. В.В. Ванін проявив себе також як видатний педагог. Створені за його участю методичні розробки з нарисної геометрії, інженерної та комп'ютерної графіки успішно вписуються в систему дистанційного навчання і допомагають як викладачам нашого інституту, так і викладачам інших вишів підвищувати свою кваліфікацію й лекторську майстерність.

Ювілей – це той життєвий рубіж, що змушує не тільки осмислити пройдений шлях, але й проаналізувати реальні справи, надихнути на нові досягнення в науково-педагогічній і організаційній діяльності.

Ректорат, колектив фізико-математичного факультету, кафедри нарисної геометрії, інженерної та комп'ютерної графіки, студенти Київської політехніки вітають вас, шановний Володимире Володимировичу, зі славним 80-річчям. Зичимо вам міцного здоров'я та довголіття, втілення всіх ваших мрій, добробуту та злагоди вашій родині, успіхів у науковій та педагогічній роботі на благо нашого університету та нашої рідної України.

Нехай кожний наступний рік надихає вас на нові досягнення, надає сил для нових перемог у підготовці молодої генерації технічної еліти України і світу.