Українсько - Японський Центр Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» - УЯЦ

Адреса: Україна, м. Київ, Проспект Берестейський, 37, НТБ

Тел.: (0 44) 204 81 66, Fax: (0 44) 204 80 48
E-mail: uajc(at)kpi.ua
Дата заснування: 2003 рік за сприяння Посольства Японії в Україні
Директор: Луговська Катерина Олександрівна
Сайт:
Соціальні мережі: FB

Логотип Українсько - Японського Центру КПІУ відповідності до угоди між Міністерством економіки України та Міністерством закордонних справ Японії про реалізацію проекту технічного співробітництва "Українсько-Японський центр" від 15.07.2005 року, КПІ ім. Ігоря Сікорського було визначено реципієнтом проекту JICA "Українсько-Японський центр" та підписано Протокол між JICA (Японським агентством міжнародного співробітництва) та КПІ ім. Ігоря Сікорського про умови реалізації вищезазначеного проекту.

У 2011 році з метою зміцнення культурного співробітництва та взаєморозуміння між Україною та Японією Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" та Japan Foundation (Японська Фундація) заснували в Українсько-Японському центрі "Японський мовний центр – Японський фонд", який реалізує поглиблену програму знайомства з японською культурою та мовні курси.

Зараз в Центрі діє 17 груп з вивчення японської мови (в тому числі дитячі), 10 груп японських мистецтв. Для всіх бажаючих відкрита бібліотека, яка налічує більше 15 тисяч матеріалів з японської тематики, серед яких книги, актуальні періодичні видання, відео- та аудіо-матеріали.

Курси японської мови.

Чому японська? Захоплення манґа або аніме, інтерес до класичної японської літератури, бажання навчатися в Японії, мрія відвідати цю загадкову країну та зануритися в контрастний світ хмарочосів, роботів та древніх храмів і пагод, спілкування з друзями японцями, та безліч інших причин. У будь-якому випадку, наші курси – це те, що вам потрібно!

Ми запропонуємо вам велику різноманітність рівнів, що дозволить як почати вивчення японської «з нуля», так і долучитися до існуючих груп, якщо у вас вже є базова підготовка (повний курс навчання складає 7 років). Наразі у нас навчається близько 300 слухачів, - це можливо завдяки вечірньому часу занять, що дозволяє відвідувати їх і студентам, і працюючим людям. Курси проводяться 2 рази на тиждень, викладають у нас професійні викладачі, як українці, так і носії мови. Ми безкоштовно забезпечимо вас всіма навчальними матеріалами на час навчання, і вас неодмінно приємно здивує доступна вартість курсів.

Крім власне курсів ми працюємо і за такими напрямками, як підтримка навчальних закладів, сприяння у створенні контактної мережі викладачів, розробка навчальних матеріалів тощо.

Основний набір на курси проводиться у вересні, але відповісти на всі ваші питання ми готові в будь-який час. Пишіть нам на адресу jlc-support@uajc.kpi.ua

Річні курси

У класах, де займаються за підручниками «МАРУҐОТО», основна увага приділяється комунікативним навичкам. Поділ підручника на уроки відбувається не за граматичним матеріалом, а за різними темами. Для того, щоб засвоїти кожну тему, вивчаються необхідні вирази, конструкції тощо. На уроках багато часу приділяється завданням сприйняття та розуміння на слух, говорінню та тренуванню у парах. До того ж, під час курсу паралельно вивчається культура Японії. Цей курс японської мови підійде тим, хто хоче спілкуватися японською та дізнатися більше про культуру цієї країни.

Короткострокові групи

  • Підготовка до складання Кваліфікаційного іспиту з японської мови (2 рівень)
  • Підготовка до складання іспиту на отримання стипендії Японського уряду

Дитяча група


Для дітей та підлітків, які цікавляться японською мовою, існує група з віковим обмеженням (9 - 14 років), де заняття проходять один раз на тиждень.

Створення груп можливо лише за умови, якщо мінімальна кількість слухачів дорівнюватиме кількості 12 осіб.
Набір у групи може бути припинено раніше, якщо кількість слухачів досягне максимальної.

Курси успішно функціонують з 2006 року за підтримки Японської Фундації – організації, яка підтримує викладання японської мови по всьому світу. Протягом всього цього часу пропонували нашим слухачам широку різноманітність груп. Якщо ви починаєте навчання у нас, ви можете не хвилюватися, що ваша група буде розформована і ви не зможете продовжити навчання на наступному рівні – таких прецедентів в нашій історії не було. Останні роки протягом кожного навчального року на курсах навчається більше 200 студентів, і ми завжди раді бачити у нас нові обличчя.

Курси традиційних мистецтв

Центральне місце в діяльності займають курси з традиційних японських мистецтв, на яких викладають досвідчені та висококваліфіковані українські викладачі. На наших курсах Ви можете доторкнутися до японської культури та відчути закладений у ній національний дух.

  • Гра Ґо
  • Гра Шьоґі
  • Ікебана
  • Сумі-е
  • Ошібана
  • Каліграфія
  • Чайна церемонія
  • Кімоно: теорія та практика
  • Кімоно: теорія та практика
  • Японські солодощі

Заходи

Крім постійно діючих курсів японської мови та традиційних мистецтв Українсько-Японський центр КПІ ім. Ігоря Сікорського проводить такі заходи, як демонстрації чайної церемонії, ікебани, бойових та інших японських мистецтв, майстер-класи з каліграфії, оріґамі, японського плетіння ханамусубі та ін.. Також ми проводимо покази документальних фільмів про Японію.

У грудні 2010 року в Україні було встановлено дві традиційні японські кімнати вашіцу – одна в Українсько-Японському центрі КПІ ім. Ігоря Сікорського (м. Київ), інша – в Українсько-Японському Центрі НГУ (м. Дніпро). Вони використовуються як для занять традиційними японськими мистецтвами, зокрема чайною церемонією, так і для зйомок тематичних сюжетів.

Освіта та наука

Для сприяння розвитку потенціалу українських студентів та наукової співпраці між Україною та Японією наш Центр співпрацює з мовними школами, університетами та дослідницькими інститутами Японії.

Японсько-Український науково-технічний семінар «Дослідження з Японією та в Японії», 23.09.2016

Допомога Японії Україні

Інформація щодо грантової допомоги проектам людської безпеки «Кусаноне» (щорічна програма, кінцевий термін подачі орієнтовно 20-ті числа березня).

Студенти Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» згідно підписаних договорів та меморандумів з японськими партнерами мають можливість стажування у наступних закладах:

  1. Університет Тохоку
  2. Кіотський інститут технологій
  3. Технологічний університет Тойохаші