Українсько-японський центр

Логотип Українсько - Японського Центру КПІУкраїнсько - Японський Центр Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» - УЯЦ

Адреса: Україна, м. Київ, Проспект Перемоги, 37, НТБ

Тел.: (0 44) 204 81 66, Fax: (0 44) 204 80 48
E-mail: uajc(at)kpi.ua
Дата заснування: 2003 рік за сприяння Посольства Японії в Україні
Директор: Луговська Катерина Олександрівна
Сайт:
Соціальні мережі: FB

Відповідно до Угоди між Урядом України та Урядом Японії про технічне співробітництво та грантову допомогу від 10.06.2004 року (м.Токіо), Угоди між Міністерством економіки України і Міністерством закордонних справ Японії від 15.07.2005 року, а також Протоколу про технічне співробітництво між Японським агентством міжнародного співробітництва (JIСA) та Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» від 22 травня 2006 року був започаткований проект технічної допомоги "Українсько – Японський Центр" (Проект УЯЦ)

Головною метою діяльності Центру є виконання функцій КПІ ім. Ігоря Сікорського як приймаючої організації (реципієнта) при реалізації проекту технічної допомоги "Українсько – Японський Центр", розвиток співпраці між Університетом, його підрозділами та JIСA (Японія) в освітянській, науково-технічній, культурній, економічній та інших сферах, сприяння партнерам з України у їх співпраці з японськими партнерами.

УЯЦ КПІ ім. Ігоря Сікорського здійснює свою діяльність за такими напрямами:

 • організація курсів з вивчення японської мови;
 • запрошення до співпраці японських експертів, що сприятимуть реалізації спільних проектів та програм;
 • заснування та забезпечення діяльності бібліотеки японської літератури (відеотеки, аудіотеки);
 • сприяння вивченню проблем розвитку за участю японських експертів;
 • створення курсів з вивчення ікебани, японської каліграфії, чайної церемонії, гри Го (японські шахи);
 • проведення виставок у сфері освіти, науки, культури за участю японських партнерів;
 • організація бізнес-семінарів, семінарів з проблем співпраці трикутника наука-влада-промисловість, проблем енергозбереження, інше.

Курси японської мови.

Діяльність Українсько-Японського Центру КПІ ім. Ігоря Сікорського в організації викладання японської мови полягає в проведенні мовних курсів, а також в популяризації вивчення японської мови по всій Україні.

З поглибленням відносин між нашими країнами необхідність у вивченні японської мови зростає із року в рік. До теперішнього часу її викладання здійснювалось лише в декількох навчальних закладах. Курси призначені для широкого кола людей, які виявляють інтерес до Японії, мають необхідність в оволодінні японською мовою в професійних цілях.

Навчання проводиться з залученням японських і місцевих викладачів. Японськими експертами розроблена чотирьохрівнева навчальна програма:

 • початковий рівень;
 • рівень для тих, хто продовжує вивчати мову;
 • середньо-вищий рівень;
 • вищий рівень.

Разом з цим проводяться заняття дитячої групи.

Концерти японських барабанщиківКурси з ікебани, чайної церемонії, каліграфії, гри Го

Для бажаючих ближче познайомитися з культурою та національними традиціями Японії в Центрі проводяться заняття зі старовинних мистецтв.

Інформаційні послуги

Одна із задач Центру – сприяння зміцненню взаєморозуміння між народами Японії та України шляхом надання інформаційних послуг, проведення культурних заходів, надання можливості спілкування представникам двох країн. До послуг відвідувачів Центру пропонується бібліотека, відеотека, аудіотека, журнальний стенд та інтернет-куточок.

Книжки, журнали і газети (за виключенням свіжої періодики), а також відео касети, аудіокасети і CD -диски можуть видаватися для використання вдома. Надаються можливості отримати копії.

Для перегляду відеоматеріалів є відео-куточок зі спеціальними комплектами відео-обладнання для особистого користування. В інтернет-куточку є комп'ютери з підтримкою японської мови для перегляду японських сайтів.

Серед помітних заходів в організації яких брав участь УЯЦ КПІ ім. Ігоря Сікорського

 • турнір з кендоПерша щорічна конференція випускників Української школи політичних студій;
 • Круглі стіл з японськими фахівцями за тематикою "Трансфер технологій"
 • Заходи в рамках фестивалю "Місяць Японії в Україні"
 • Змагання з гри Го (японські шахи)
 • Ярмарки освіти