Інформаційно-телекомунікаційне середовище університету складається з кампусової інформаційно-телекомунікаційної мережі, технологічних систем підтримки мережі, інформаційного порталу університету та інформаційних сайтів різного призначення, інформаційних систем забезпечення навчального процесу («Абітурієнт», «Деканат», системи дистанційного навчання), системи «Електронний кампус», корпоративних баз даних, системи «Електронна бібліотека», обчислювальних ресурсів суперкомп’ютера. При цьому, основним інформаційним ресурсом, який і забезпечує функціонування усіх інших систем, виступає інформаційно-телекомунікаційна мережа університету.

НТО «КПІ-Телеком» було завершено роботи по створенню високошвидкісної оптичної опорної мережі передачі даних, до якої підключено 29 навчальних корпусів та усі 20 гуртожитків університету та впроваджено сучасну високошвидкісну технологію передачі даних 10 GE ( 10 ГігабітЕзернет). Зараз основна увага приділяється подальшому розвитку локальних сегментів мережі в корпусах та гуртожитках. Створено окрему оптичну мережу приймальної комісії університету, яка забезпечує функціонування робочих місць відбіркових комісій факультетів в 7, 13, 15, 16 та 18 корпусах, виконані роботи по подальшому розвитку локальних мереж факультету авіаційних і космічних систем, видавничо-поліграфічного інституту, інженерно-фізичного факультету, центру фізичного виховання і спорту, ряду загальноуніверситетських підрозділів. Крім того, НТО «КПІ-Телеком» виконано роботи по створенню оптичного каналу передачі даних для безпосереднього підключення суперкомпютера університету до наступних мереж: пан-Європейської мультигігабітної науково-освітньої телекомунікаційної мережі, Української науково-освітньої телекомунікаційної мережі «УРАН», європейської організації по ядерним дослідженням "ЦЕРН".

Постійний розвиток інформаційних систем університету різного призначення (перш за все, сайтів підрозділів університету, кількість яких на кінець 2011 р. становила 285 сайтів, а на кінець 2012 р. – 419 сайтів) потребувала досить суттєвої модернізації центральної серверної групи університету. НТО «КПІ-Телеком» було закуплено три досить потужних сучасних сервери, що дозволило не тільки збільшити продуктивність та надійність роботи сайтів та інших технологічних систем мережі університету, а і почати з 2013 р. надавати підрозділам, крім найпростіших хостингових послуг по розміщенню сайтів, послуги VPS/VDS (віртуальний приватний сервер/віртуальний виділений сервер). Кожен віртуальний сервер має свої процеси, ресурси, конфігурацію і окреме адміністрування., а користувачі таких послуг отримають повний і незалежний контроль і управління над такими віртуальними серверами . В результаті, кожен користувач віртуального сервера може встановлювати будь-які додатки, створювати сайти з використанням тих технологій і інструментів, які йому більш знайомі, або подобаються, працювати з файлами та виконувати будь-які інші завдання. Зараз центральний серверний парк університету, який обслуговується НТО «КПІ-Телеком», складається з 31 серверу.

Постійно розвивається і безпроводова мережа доступу, яка є однією із складових телекомунікаційної мережі університету. В різних інформаційних джерелах досить часто згадувався проект відкритого доступу Kiev Free Wi-Fi, який, за підтримки Київської міської державної адміністрації, реалізовувався у ряді місць Києва до Євро-2012. У нас в університеті аналогічний проект вільного Wi-Fi доступу було реалізовано НТО «КПІ-Телеком» ще наприкінці 2011 р., коли було встановлено 7 «відкритих» точок доступу Wi-Fi в бібліотеці НТУУ «КПІ». І в 2012 р. це проект було продовжено при активній участі ряду факультетів університету. Так, при активній участі студентських рад і адміністрацій факультетів/інститутів, встановлено 4 точки вільного доступу ММІ в 1-му корпусі, 3 точки ФММ в 7 та 16 корпусах, 2 точки ФСП в 7 корпусі, 2 точки ІХФ в 19 корпусі, 3 точки ВПІ в 8 корпусі, 1 точка в ЦКМ, Wi-Fi мережа РТФ в 17 корпусі, 7 точок ФІОТ в 18 корпусі, 5 точок ІТС в 30 корпусі. З урахуванням раніше встановлених НТО «КПІ-Телеком» «відкритих» точок доступу в бібліотеці та профілакторії – загальна кількість «відкритих» точок на території університету становить 40 одиниць.

Одним з головних інформаційних ресурсів університету, який забезпечує як доступ співробітників та студентів до світових інформаційних ресурсів, так і доступ до відкритих інформаційних ресурсів університету зовнішніх користувачів, є зовнішні канали передачі даних. Університет є членом Української мережі обміну трафіком UA-IX і підключений до цієї мережі на швидкості 10 Гб/с; університет виступає базовим вузлом Української науково-освітньої телекомунікаційної мережі УРАН ( підключення реалізовано на швидкості 10 Гб/с), через яку отримує доступ до ресурсів пан-Європейської науково-освітньої телекомунікаційної мережі GÉANT2; має два окремі канали до мережі Інтернет. Враховуючи постійно зростаючи потреби користувачів у доступі до зовнішніх мереж, зростаюче навантаження на зовнішні канали по мірі модернізації мережі студмістечка та реалізації нових схем доступу до Інтернет, в 2012 р. розширено сумарну ємність зовнішніх каналів до «світового» сегменту мережі Інтернет до 2,25 Гб/с.

Через мережу «УРАН» забезпечується доступ до світових електронних наукових публікацій. Частина цих ресурсів потребує авторизованого доступу (користувачі корпоративної мережі університету мають такий доступ) (таблиця 1), частина ресурсів має відкритий доступ (таблиця 2). Доступ користувачів мережі університету до даного інформаційного ресурсу можливий через університетський портал доступу www.biblio.kpi.ua.

В 2012 р. НТО «КПІ-Телеком» приступило до розробки проекту розбудови мультисервісної високоефективної безпроводової мережі доступу з централізованим керуванням. Проект передбачає інтеграцію проводових та безпроводових рішень на рівні доступу кампусної мережі, що дозволить перенести функції забезпечення якості обслуговування, політики безпеки, служби ідентифікації користувачів на багатосервісні точки доступу Wi-Fi і ефективно керувати такою мережею, як єдиною інтегрованою системою. Проект передбачає встановлення точок доступу в усіх корпусах та гуртожитках університету з забезпеченням великих зон покриття і реалізації безпроводової системи розподілення (WDS), яка дозволяє користувачу автоматично переключатися з однієї точки на іншу без зупинки роботи усіх мережних сервісів. В рамках підготовки цього проекту НТО «КПІ-Телеком» було протестовано обладнання таких виробників, як Cisco, Ruckus, Hewlett-Packard, Zyxel. Зараз, разом з компанією Hewlett-Packard, реалізовано пілотний проект в 20 гуртожитку, в рамках якого перевіряються усі функціональні та технічні характеристики обладнання та відпрацьовиваються схеми налаштування обладнання, керування роботою та моніторингу. Початок практичної реалізації та експлуатації цього проекту розбудови мультисервісної безпроводої мережі доступу заплановано на 2013 р.