Спортивний клуб "Талісман": формула успіху

Уже три десятиліття існує в КПІ ім. Ігоря Сікорського спортивний клуб "Талісман". Спочатку це був клуб ритміки і здоров'я, але з появою у світі нового напряму – аеробіки – він став клубом аеробіки і, по суті, підтвердив свою назву: "Только Аэробика, Ловкость И Сила Могут Аккумулировать Настроение" – "ТАЛИСМАН".

Сьогодні можна багато чого згадати: хорошого і невдалого, щасливого і сумного, але головне – є що згадати. Зазвичай, погане швидко забувається, а хороше довго гріє душу. Життя спортивного клубу не складається тільки з тренувань і змагань, воно насичене і багатогранне, дуже рухливе. Нові знайомства, нові цілі, успіхи і розчарування, подолання перешкод і солодке відчуття перемоги!

Перемоги бувають різні: особисті або командні, в боротьбі з собою або з суперником, в боротьбі всередині команди, в подоланні болю, втоми, роздратування. Одне абсолютно точно: усе це цікаво і привабливо, такий сучасний драйв, яким хочеться розбавити обов'язкові навчальні заняття і буденну метушню, особливо коли є результат, його можна побачити, відчути, отримавши медаль і спортивне звання, отже – це шлях до успіху.

Прокоментувати і проілюструвати шлях до успіху хочу на прикладі однієї студентки, майстра спорту міжнародного класу зі спортивної аеробіки, учасниці двох Всесвітніх ігор (2013 р. і 2017 р.) з нашого клубу Катерини Сачик (РТФ). Я взяла у неї інтерв'ю на правах керівника клубу, тренера та старшого колеги.

– Коли мріяла стати студенткою, як обирала – куди вступати і навіщо?

– Усе своє свідоме життя я хотіла бути хореографом і вступити до Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.Карпенка-Карого на факультет хореографії. Але одного разу слова Ігоря Кондратюка: "Танцювати і співати можуть усі, а от знати фізику та математику не кожен зможе" змінили моє рішення і моє життя – я обрала КПІ ім. Ігоря Сікорського, про що нітрохи не шкодую! Хореографія так і залишилася моїм хобі, а інженерна спеціальність мене багато чого навчила.

Т. Пасічна та К. Сачик у Португалії на чемпіонаті Європи– Що тебе привело в "Талісман"?

– Ще з дитинства чула про цей чудовий спортивний клуб і подумала, а чому б і ні? З першого дня мого перебування в клубі "Талісман" у моєму житті все змінилося на краще. Я стала  більш організованою, комунікабельною, відповідальною і рішучою. З'явилося багато нових друзів, яскравих поїздок по Україні, за кордон, на міжнародні турніри.

– Як тобі навчалося в КПІ: що заважало, що допомагало?

– КПІ – це любов! Я провела кращі роки в колі чудових людей! Часом було важко і опускалися руки, іноді не вистачало сил, часу, щоб усе встигнути, але друзі і колеги не давали впасти, простягали руку допомоги. Це стосується і навчання, і спорту, і життя в цілому. Студентські роки для мене – це яскраві моменти, нові знайомства, досвід, пригоди, школа виживання і багато іншого.

І якби я мала можливість пережити це знову – я б усе повторила.

Далі ми говорили про наших клубних лідерів. В аеробіці не дуже багато представників сильної статі, але саме наш клуб завжди мав у своєму складі хлопчиків, чоловіків і цим виділявся по всій Україні. І нині найсильніші спортсмени України зі спортивної аеробіки – це вихованці нашого клубу, студенти, випускники та навіть співробітники. Найяскравіший із них – Максим Бубен, випускник факультету фізичного виховання Київської політехніки, майстер спорту України міжнародного класу, дуже титулований і досконалий за всіма критеріями суддівства в аеробіці спортсмен. Багато студентів (і дівчата, і юнаки), заходячи до нас на тренування, коли в залі Максим, завмирали від захоплення і записувалися в секцію аеробіки або відразу в клуб. У спортивній аеробіці 8 видів програм: індивідуальні виступи (жінки або чоловіки), змішані пари, трійки, групи (5 осіб), АероСтеп команди, АероДенс команди, АероФанк команди по 8 осіб. Склад змішаний в усіх командних видах, одночасно в команді можуть виступати і юнаки, і дівчата. Тренування проходять весело, емоційно. Катерину Сачик, яка прийшла до нас на першому курсі, ми поставили тренуватися в парі з Максимом Бубеном.

– Чим запам'яталися тренування з Максимом Бубеном?

– Максим – спортсмен з великої літери. Коли від нього надійшла пропозиція працювати разом, я не могла повірити, що це відбувається зі мною. Він багато чого мене навчив, за що я йому дуже вдячна. Наші тренування були складними, тим більше для мене як новачка в змішаних парах. Але Максим доклав усіх зусиль, щоб ми виступали гідно. Завдяки нашій перемозі я змогла потрапити в головну команду країни – це була моя мрія.

– Що, на твою думку, цікавіше в спортивній аеробіці – індивідуальні чи командні виступи?

– Командні. Адже в команді ви як одне ціле: згуртовані, синхронні і доповнюєте одне одного, допомагаєте одне одному, радієте разом, і сльози ллються у всієї команди через поразку або суддівську суб'єктивність. У команді легше і цікавіше працювати, приємніше досягати результату.

– У багатьох країнах світу побувала на змаганнях?

– Міжнародні змагання дали мені можливість побачити світ на власні очі. Я була в багатьох країнах (Колумбія, Мексика, Корея, Франція, Чехія, Азербайджан, Польща, Болгарія, Португалія) і хочу сказати, що це незабутньо! Перш за все, спасибі тренерам, які нас готували до змагань світового рівня. Вони надовго в пам'яті, назавжди в серці!

 – Що відчуваєш, коли стоїш на вищій сходинці п'єдесталу і тобі аплодує весь світ?

– Неймовірне відчуття ейфорії і щастя! Тисячі рук, галасливий зал, щирі посмішки, захоплені очі. Такою мені запам'яталася Колумбія. Я була шалено щасливою!

– Ким ти хочеш стати тепер –  інженером чи  тренером?

– Спорт і тренерська практика – це хобі. Я буду інженером!

– Твої побажання першокурсникам.

– Живіть кожним днем і кожною миттю, адже студентське життя дається лише раз! Знайомтеся, проявляйте себе не тільки в навчанні, а й у творчості! Київський політехнічний зробить ваше життя яскравішим, якщо ви самі цього забажаєте.

Ось такою вийшла розмова з найкращою спортсменкою нашого клубу, хорошою студенткою і справжньою красунею. Шлях становлення і розвитку Катерини Сачик дуже показовий і говорить про те, що треба діяти. Приходьте в наш зал аеробіки на заняття з оздоровчої фізкультури, у спортивну секцію, в клуб аеробіки "Талісман" (Спортивний центр КПІ ім. Ігоря Сікорського, зал аеробіки, кім. 139). Ми будемо раді вам.

Тетяна Пасічна, доцент ФБМІ, президент ФУСАФ,
 заслужений тренер України, суддя міжнародної категорії
На фото: К.Сачик ліворуч у збірній команді України на Всесвітніх іграх в Колумбії, 2013 р.