Час швидкоплинний. Здається, недавно вирували сесійні пристрасті, потім якось непомітно промайнули канікули, наче хтось велетенський занадто швидко розкрутив маховик часу, аж ось і знову – щоденна зупинка “Політехнічний інститут”, аудиторії, лабораторії, гуртожитки.

Серед поточних справ є одна на перший погляд незначна, але від того не менш важлива у нашому житті. Йдеться про забезпечення безпеки студентів та співробітників на території університету. (Літературна норма – “гарантування безпеки”. На думку автора, “гарантування” розслабляє, ніби хтось для кожного має звести захисний мур. А “забезпечення” активізує уяву, спонукає до дії.)

Не секрет, що при великому скупченні людей трапляються випадки несанкціонованого заволодіння особистим та громадським майном, хуліганства, інші порушення громадського порядку. Про діяльність адміністрації університету, спрямовану на усунення та контроль правопорушень на території НТУУ “КПІ”, розмовляємо з помічником ректора В.Д. Тетерятником.

– Вікторе Даниловичу, як правило, в кінці року підводять підсумки, а на початку – говорять про плани. Не будемо відступати від традиції?

пропускна система

– Почнемо з підсумків. Якщо проаналізувати звітність про адміністративні порушення в НТУУ “КПІ” за 2005 і 2006 рр., то помітним є спад їх кількості. Приміром, якщо у 2005 році членами формувань з охорони громадського порядку в навчальних корпусах, гуртожитках і на території університету було затримано 1079 осіб, то в 2006 році – 657.

– Що нині в полі зору адміністрації щодо попередження правопорушень?

– Почала працювати система обмеження доступу в гуртожитки осіб, які там не проживають. Це відбувається за допомогою автоматизованої системи контролю допуску. На входах установили турнікети, які активуються карткою-перепусткою власника (як у метро). При цьому черговий зіставляє особу з її даними в комп’ютері та дозволяє вхід.

– Особу ідентифікує черговий. А якщо зайти в гуртожиток і передати перепустку другові, який чекає під вікном?

– Якщо не зафіксовано вихід з даною перепусткою, ввійти з нею неможливо.

– Тож система працює надійно?

– На даному етапі студенти звикають до нових вимог.

– Подібні заходи діють і в інших навчальних закладах?

– Так, після вивчення досвіду вітчизняних та зарубіжних університетів, де працюють подібні системи, для забезпечення безпеки студентів університету “КПІ” було прийнято рішення про впровадження автоматизованої системи контролю доступу в усіх гуртожитках, яке нині виконується.

– Чи передбачається поширення такої новації на інші підрозділи університету?

– З наступного року плануємо впровадити загальноуніверситетську систему контролю доступу (тобто на всіх входах усіх навчальних корпусів фіксуватиметься вхід-вихід за картками-перепустками). Та й з автотранспортом, що рухається територією, час навести лад: забезпечити перепустками, встановити контрольні пункти тощо.

– Плани грандіозні. Та давайте повернемося до сьогодення. Хто охороняє територію НТУУ “КПІ”?

– У вечірній та нічний час (16:00-9:00) чергує рухомий патруль територіального відділу міліції №3, розташованого на нашій території; цілодобово (позмінно) чергує Служба безпеки (СБ) НТУУ “КПІ”: тривожна група за викликом (тел. 204-95-63) та патрулі, силами цієї служби здійснюються також планові перевірки дотримання правил проживання в гуртожитках тощо; у вечірні години (16:00-22:00) за чотирма маршрутами територію патрулюють військовослужбовці системи МВС: головний корпус і парк, студмістечко, навчальні корпуси, зона за лінією трамваю.

– Є серед політехніків і добровільні помічники?

– Задіяні в охороні правопорядку і підрозділи охорони громадського порядку, які налічують близько 300 студентів. Вони допомагають у вечірні години підтримувати спокій у гуртожитках, патрулюють разом із СБ тощо.

– На чому хотілося б зупинитися насамкінець?

– Шановні студенти та співробітники! Байдужістю та недотриманням правил не сприяйте правопорушникам: обминайте темні закутки, не сідайте в незнайомі машини, уважно вивчайте посвідчення, якщо його пред’являє невідома особа, дотримуйтесь правил перебування в навчальних корпусах та проживання в гуртожитках.

А про те, що слід вести здоровий спосіб життя та не наражатися на емоційні конфлікти – знаємо з дитинства. Тож давайте разом убережемо себе і колег.

Записала Н.Вдовенко