Наукові, педагогічні, управлінські досягнення, вся трудова доля Юрія Степановича Синєкопа нерозривно пов‘язані з Київським політехнічним інститутом. Юрій Степанович Синєкоп, професор, кандидат технічних наук народився у 1937 р. Закінчив КПІ в 1964 р., захистив кандидатську дисертацію в 1973 р. У КПІ працює з 1963 р. асистентом, ст. викладачем, доцентом, заст. декана, проректором, завідувачем кафедри з 1990 р. до 2005 року. У 1991 р. йому присвоєно звання професора, в 1998 р. – звання “Заслужений працівник освіти України”.
У 1990 р., коли завідувачем кафедри теоретичної електроніки став Юрій Степанович Синєкоп, почався новий етап її розвитку. З 1 вересня 1991 року відкривається підготовка студентів за спеціальністю “Фізична електроніка”, основний напрямок якої – вивчення і моделювання фізичних явищ та їхнє використання в сучасній електронній техніці і технології. А з 1 вересня 1993 року відкривається спеціальність “Біомедична електроніка”. Створення цієї спеціальності було обумовлено розвитком в Україні наукоємних медичних технологій, систем діагностики і медичного приладобудування. Заявки на фахівців такого профілю надходили від багатьох підприємств м. Києва. За короткий час під керівництвом Ю.С.Синєкопа була проведена велика робота зі створення принципово нових навчальних планів і програм. Підготовка фахівців для проектування, виробництва й експлуатації біомедичних електронних систем вимагала знань фундаментальних наук, електроніки з основами біофізики, біохімії, анатомії, фізіології, діагностики. Обидві спеціальності передбачали як глибоку фізико-математичну і комп’ютерну підготовку, так і подальшу спеціалізацію з таких дисциплін, як: біомедична електроніка, схемотехнічне моделювання і проектування біомедичних приладів і пристроїв, електронних приладів НВЧ, моделювання й автоматизація технологічних процесів, субмікронних твердотільних приладів, макромоделювання інтегральних мікросхем тощо. Відповідно до нових напрямків діяльності у 1994 р. кафедра одержала назву фізичної і біомедичної електроніки. Для підготовки таких фахівців з ініціативи проф. Ю.С.Синєкопа у 1997 р. в університеті відкрито спеціальність “Фізична і біомедична електроніка”.
Проф. Ю.С.Синєкоп керує науковою роботою з автоматизації моделювання технологічних процесів в електроніці й розв‘язання актуальних проблем розвитку і впровадження сучасного медико-технічного устаткування в Україні. Є одним з організаторів підготовки і підвищення кваліфікації фахівців у галузі біомедичної електроніки. Він видав 136 наукових праць, у тому числі 7 навчальних посібників (самостійно або у співавторстві): “Моделювання технологічних процесів виробництва ВІС”, “Автоматизація проектування технологічних процесів виробництва ВІС”, “Технологія складання інтегральних схем”, “Моделювання технологічних процесів в електроніці”, “Біомедичні сигнали і їхня обробка”, “Фізика електронних процесів”, “Системи відображення в медицині”; і одну монографію “Роль електростатичних взаємодій в адсорбції на поверхні твердих оксидів”. За навчальний посібник “Біомедичні сигнали та їх обробка” групу авторів було надгороджено першою премією НТУУ “КПІ”.
Наукова група проф. Ю.С.Синєкопа розробила апарати для магнітної терапії і стимуляції МС-92М, сумісної магніто-лазерної терапії та для магнітотерапії шлунково-кишковото тракту. Ефективність апарату підтверджено клінічними випробуваннями в медичних закладах, а Комітет з нової медичної техніки Міністерства охорони здоров’я України видав реєстраційне свідоцтва на цей апарат і дозвіл на його виробництво.
Протягом 15 років Ю.С. Синєкоп був головою оргкомітету наукової міжнародної конференції “Проблеми фізичної та біомедичної електроніки”, він є членом міжвідомчої комісії при Міністерстві охорони здоров’я з сучасної медичної техніки, плідно працює за міжнародними проектами. Зокрема, спільно з колегою Р.Кассінгом з Германії (м. Кассель) видано навчальний посібник “Фізика електронних процесів”.
З ювілеєм Вас – вельмишановний Юрію Степановичу, міцного здоров‘я, сімейного щастя, творчої наснаги, великих успіхів.