15 жовтня відбулося офіційне відкриття фінального етапу Всеукраїнського фестивалю інноваційних проектів «Sikorsky Challenge 2013». Мета фестивалю – залучення учнівської і студентської молоді, а також науковців і підприємців до участі у наукових програмах і проектно-конструкторській діяльності та стимулювання досліджень у технічних галузях. А ще – виявлення талановитих винахідників і дослідників, які вже знайшли себе у цій діяльності, та забезпечення їм необхідних умов для втілення їх проектів та ідей у життя.
Цього року фестиваль проводиться у форматі трьох конкурсів: власне «Sikorsky Challenge», традиційної Всеукраїнської науково-технічної виставки молодіжних інновацій та творчих проектів «Майбутнє України» Малої академії наук України й Освітньої академії Intel ISEF «Наука в школі».
«Дуже важливо, що цього року ми залучили до фестивалю людей практично всіх вікових груп. Насамперед, це школярі, які займаються технічною творчістю в Малій академії наук; це школярі, які беруть участь у подібному проекті компанії «Інтел»; і це вже зрілі дослідники та винахідники будь-якого віку, – наголосив на церемонії відкриття ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Михайло Згуровський. – Тобто об’єднуються під егідою цього фестивалю всі креативні люди, які можуть запропонувати щось нове, і для них відчинені наші двері».
Фестиваль, власне, є інструментом, який дозволяє талановитим особистостям запропонувати цікаві ідеї і пройти коротке навчання щодо їх комерціалізації, що проводиться в його рамках; зустрітися з потенційними інвесторами і, в разі перемоги в конкурсі, отримати можливість створити стартапи, себто компанії для реалізації цих інноваційних ідей. Оцінюють пропозиції учасників і обирають з-поміж них кращих досвідчені експерти. Очолює міжнародне журі фестивалю-конкурсу «Sikorsky Challenge» віце-президент Академії наук вищої школи України, доктор фізико-математичних наук, президент Українського фізичного товариства Максим Стріха.
Слід зауважити, що серед 15 проектів, які будуть представлені у фіналі фестивалю, 5 мають бути обрані з робіт, поданих на конкурс «Майбутнє України», тобто це проекти школярів. Тож не дивно, що головний захід першого дня фінальної частини Всеукраїнського фестивалю «Sikorsky Challenge 2013» – ІV Всеукраїнська науково-технічна виставка-конкурс молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України», що відкрилася в Центрі культури та мистецтв НТУУ «КПІ», привернула велику увагу не лише учасників фестивалю, а й численних відвідувачів.
На виставці представлено понад 100 проектів з 20 областей України, Автономної Республіки Крим, міст Києва та Севастополя. Її учасниками є учні 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів та учні (студенти) відповідного віку професійно-технічних, позашкільних і вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, які є членами Малої академії наук та активно займаються науково-дослідницькою діяльністю. Проекти представлені і оцінюватимуться за такими напрямами:
- електроніка та приладобудування;
- матеріалознавство та перспективні технології;
- машинобудування;
- інформаційно-телекомунікаційні системи та технології;
- екологія та ресурсозбереження;
- технічна творчість та винахідництво;
- робототехніка та робототехнічні системи.
Проте заходи першого дня фестивалю не обмежуються лише виставкою та стендовим (постерним) захистом робіт учасниками. В її програмі також лекції-екскурсії і науково-розважальне шоу «Magic Lab» студентського фізичного театру Фізико-технічного інституту НТУУ «КПІ» для членів МАН, проведення тренінгів з отримання навичок презентації проектів потенційним інвесторам для дорослих учасників, відкритий виступ співробітника всесвітньовідомої корпорації «Microsoft» Марка Збиковські про двадцятип’ятирічну роботу в ній, заходи для керівників учасників виставки та вчителів київських шкіл тощо.
Заходи в рамках фестивальної програми триватимуть і завтра, а офіційне підбиття його підсумків і визначення переможців відбудеться у четвер, 17 жовтня.
[етап 1 до 15.09.13] 15 квітня розпочався перший етап Всеукраїнського фестивалю інноваційних проектів «Sikorsky Challenge 2013»
З 15 квітня по 17 жовтня 2013 в НТУУ «КПІ» вже вдруге проводитиметься щорічний Всеукраїнський фестиваль інноваційних проектів «Sikorsky Challenge 2013» (далі – Фестиваль). Його мета – популяризувати винахідницьку та інноваційну діяльність серед молоді, студентів, аспірантів, наукової спільноти і підприємців України та надати допомогу в практичній реалізації результатів цієї діяльності.
Призовий фонд фестивалю складає 160 тисяч гривень.
Фестиваль проходитиме в чотири етапи:
Етап №1. Подача проектів.
З 15.04.2013 до 15.09.2013 учасники Фестивалю мають подати свої проекти на розгляд експертної комісії, заповнивши відповідну форму, яка розміщена на сайті www.startup.kpi.ua
Етап №2. Попередній відбір.
З 16.09.2013 до 25.09.2013 експертною комісією проводитиме попередній відбір 15-20-ти проектів, які потраплять до фінальної частини Фестивалю. Після відбору необхідної кількості фіналістів, інформація про них буде поширена електронними листами та розміщена на веб-сторінці Фестивалю. За результатами учасникам буде надіслане повідомлення із запрошенням на проходження тренінгів, а також запрошення до участі у фінальній частині Фестивалю.
Етап №3. Проходження тренінгів.
З 14 жовтня по 15 жовтня фіналісти пройдуть безкоштовні тренінги з отримання навичок презентації проектів потенційним інвесторам.
Етап №4. Фінал.
Фінал відбудеться 17 жовтня 2013 року в залі Вченої Ради НТУУ «КПІ», м. Київ, просп. Перемоги, 37, корп. 1. Кожна із відібраних команд повинна протягом 4-5 хвилин представити свій проект.
Нагородження переможців:
Журі Фестивалю обере три команди переможців, які отримають можливість інкубувати свій проект на базі Наукового парку «Київська політехніка» (створення своєї компанії, організаційна, юридична та фінансова підтримки, пошук інвесторів).
Переможці Фестивалю будуть нагороджені грамотами Всеукраїнського фестивалю інноваційних проектів «Sikorsky Challenge», а також грошовими призами у такій пропорції:
- 1-е місце – 80 000 грн.
- 2-е місце – 56 000 грн.
- 3-е місце – 24 000 грн.
Обраним інвестиційною радою венчурного фонду «Sikorsky Challenge» для отримання інвестицій у повному обсязі може бути будь-який проект.