12 травня 2007 року доценту кафедри атомних електричних станцій та інженерної теплофізики теплоенергетичного факультету Щербакову Всеволоду Костянтиновичу виповнюється 80 років з дня народження.

У тяжкі роки війни сімнадцятирічним юнаком Всеволод Костянтинович був призваний до лав Радянської Армії.

В ті роки він отримав військові спеціальності снайпера та радіомайстра.

Після тяжких шести років армійської служби В.К. Щербаков вступив до Київського політехнічного інституту – і вибрав свою долю.

У 1956 році після успішного закінчення КПІ він був залишений в інституті старшим лаборантом проблемної лабораторії теплообміну і газодинаміки в групі дослідження температурних режимів теплообмінних поверхонь складної форми в умовах високофорсированого теплообміну. В 1963 році після закінчення аспірантури В.К.Щербаков блискуче захищає кандидатську дисертацію на тему «Теплопередача через стінку, яка оребрена поздовжніми ребрами при великих теплових навантаженнях» і зосереджує всі сили на науковій та викладацькій діяльності. Його, як перспективного молодого вченого, в 1964 році направляють на наукове стажування у Вищу технічну школу міста Штутгарта (ФРН). Після стажування В.К.Щербаков активно включається в підготовку курсів лекцій та методичних матеріалів для нової спеціальності «Теплофізика». Його професіонально підготовлені лекції надовго залишаються в пам’яті студентів. Колишні студенти з повагою згадують цього високого стрункого викладача, який міг бути до них дуже вимогливим, але завжди справедливим.

Разом з викладацькою працею Всеволод Костянтинович активно займався і займається науковою діяльністю. Він був керівником багатьох наукових розробок, які мали важливе народногосподарське значення. Багато аспірантів пройшли його сувору наукову експертизу і вдячні йому за це.

Він є автором історичного нарису «100 лет кафедре атомных электростанций и инженерной теплофизики (при основании – паровых котлов)», за його безпосередньою участю було створено монографію «Теплоэнергетический факультет. Очерк истории к 75-летию подготовки инженерных кадров и научной деятельности (1931–2006)».

Доброзичливість, чуйність та повага до співробітників і студентів, глибоке знання своєї справи надали йому заслуженого авторитету серед співробітників кафедри та університету.

Тож нехай ще кожний рік 1 вересня до аудиторії заходить елегантний високий викладач та, звертаючись до студентів, промовляє: «Добрий день. Моє прізвище Щербаков. Звуть Всеволод Костянтинович. Я буду в цьому семестрі читати вам курс «Моделювання теплофізичних процесів на ЕОМ»…

У цей пам’ятний день колектив кафедри від усієї душі бажає Всеволоду Костянтиновичу Щербакову міцного здоров’я, благополуччя та подальших успіхів у всіх його починаннях.