12 вересня 2012 року виповнилося 90 років Олександру Григоровичу Шаповаленку – учаснику бойових дій Великої Вітчизняної війни, ветерану праці, ветерану НТУУ "КПІ".
Народився Олександр Григорович 1922 року у м. Києві. Після здобуття середньої освіти розпочав трудову діяльність у електроцеху шостого Держшкірзаводу.
Восени 1940 року був призваний до лав Червоної Армії. У передвоєнні місяці служив у стрілецьких військах Західного військового округу. З початку 1942 року – червоноармієць 38-го стрілецького полку 65-ї стрілецької дивізії. Дивізія входила до складу 4-ї Армії Волховського фронту, який на той час проводив Тихвінсько-Киришську фронтову наступальну операцію. У боях за Тихвін частини дивізії зазнали значних втрат як бійців, так і командирів. Тому червоноармієць Шаповаленко призначався командиром відділення, взводу, роти. В одному з боїв за утримання Грузіно Новгородської області був тяжко поранений, демобілізований за інвалідністю, після чого працював спочатку на першому Держшкірзаводі у Сталінграді, а потім – на шорно-сідловій фабриці в Новосибірську.
Після звільнення Києва від окупантів повернувся на рідну землю. У лютому 1944 року почав навчання в Київському індустріальному (потім – політехнічному) інституті, який закінчив 1949 року. За направленням п'ять років працював на Київському заводі "Точелектроприлад", повернувся до КПІ, де закінчив аспірантуру та захистив кандидатську дисертацію. Тривалий час працював на кафедрі електроприводу та автоматизації промислових установок, потім – на кафедрі ізоляційної та кабельної техніки та на кафедрі електричних станцій.
Науковий доробок О. Г. Шаповаленка складає понад 180 публікацій, у тому числі 7 навчальних посібників, 30 авторських свідоцтв СРСР, 4 патенти України та 24 зарубіжні патенти.
За бойові заслуги Олександра Григоровича нагороджено трьома орденами та багатьма медалями.
Олександр Григорович активний учасник ветеранського руху. Тривалий час очолював ветеранську організацію ФЕА, працював у Раді ветеранів університету. Веде пошукову роботу. Написав статті щодо внеску фронтовиків-працівників КПІ в розбудову університету.
За трудові і наукові досягнення, громадську діяльність його нагороджено знаком Мінвузу СРСР "За відмінні успіхи в галузі вищої освіти СРСР", присвоєно звання "Заслужений науковець НТУУ "КПІ" та відзначено почесними грамотами і подяками.
Співробітники університету, ветерани щиро вітають ювіляра, бажають йому здоров'я, бадьорості та міцності духу, добробуту, творчого довголіття та оптимізму!