11 листопада 1918 р. підписанням Німеччиною перемир’я в лісі Комп’єнь під Парижем закінчилася Перша світова війна. То був переломний момент в історії Польщі. Після 123 років розділів вона знову стала незалежною.
Днем раніше додому у Варшаву повернувся інтернований у липні 1917 р. німцями в Магдебурзі комендант Першої бригади польських легіонів Юзеф Пілсудський – надзвичайно популярний політик, який був живим символом боротьби Польщі за незалежність. Перед будинком, у якому він жив, зібрався натовп, а до його квартири почали сходитися представники різних партій.
11 листопада Юзеф Пілсудський отримав з рук Регентської ради, яка деякий час формально вважалася вищим органом державного управління Польщі, військову владу і почав консультації з представниками політичних партій з питання створення коаліційного уряду. 14 листопада Регентська рада оголосила про саморозпуск і всю владу в державі передала Пілсудському, встановивши посаду тимчасового начальника держави.
11 листопада у зв’язку зі здобуттям незалежності на вулицях усіх польських міст панувала ейфорія. Утім, національним святом день 11 листопада був проголошений законом лише у квітні 1937 року.
У роки фашистської окупації його офіційне святкування, так само як і відзначення інших державних польських свят, було неможливим.
У 1945 році нова влада святом відродження Польщі проголосила день 22 липня – дату підписання маніфесту Польського комітету національного визволення. Свято 11 листопада було відновлене сеймом у 1989 році, ще за часів ПНР.
Нині День 11 листопада є головним національним святом Польщі. Цей день є у Польщі вихідним. Урочистості проходять у всіх польських містах. Зрозуміло, що головні святкові заходи за участю вищих керівників держави відбуваються у Варшаві – на площі Юзефа Пілсудського перед могилою Невідомого солдата. Відзначається воно й в усіх дипломатичних представництвах Польщі, у тому числі й в Україні. На запрошення Надзвичайного і Повноважного Посла Польщі в Україні Генрика Літвіна участь у його відзначенні в Києві взяли й співробітники НТУУ "КПІ" – активісти Українсько-Польського центру.