Фахівець у галузі механіки гіроскопів і навігаційних пристроїв, дослідженні нелінійних просторових коливань складних конструкцій. Доктор технічних (1977) та економічних (1997) наук, лауреат Державної премії УРСР (1980), Державної премії СРСР (1986), Державної премії України (1992), заслужений діяч науки і техніки України, нагороджений орденом "Знак пошани" (1980) та Грамотою ВР України. Академік Академії технологічних наук України, державний діяч, політик, заступник голови партії ВО "Батьківщина" (2001). У 1992 році був міністром промисловості України.
Народився Михайло Павловський в с. Ружична Хмельницької обл. У 1963 р. закінчив КПІ з відзнакою, в 1963–66 рр. – аспірант кафедри гіроскопічних приладів і пристроїв. З 1968 р. – доцент цієї кафедри, з 1977 р. – завідувач кафедри теоретичної механіки. У 1967 р. захистив кандидатську, в 1977 р. – докторську дисертації. Став першим доктором наук в Україні в галузі гіроскопів і навігаційних комплексів. Його підручник з теорії гіроскопів був першим галузевим підручником у світі. Під керівництвом М.А.Павловського розроблено унікальне обладнання для наземних випробувань ракетно-космічного комплексу "Енергія-Буран", а після Чорнобильської аварії – дистанційно керовані роботизовані комплекси для проведення робіт з радіоактивними матеріалами.
У 1985 р. Михайло Павловський створив і очолив СКБ Ритм, який займався дослідженнями, розробками бортових приладів та систем керування рухомими об'єктами, розробкою наземних комплексів для випробовування великих космічних конструкцій; у 1993 р. він став одним із засновників і першим деканом факультету авіаційних і космічних систем. Автор понад 450 друкованих праць, серед яких 24 книги (монографії, підручники, навчальні посібники). Підготував 12 докторів і 50 кандидатів наук. Автор 80 винаходів.
М.А.Павловський був завзятим спортсменом, і тепер в університеті проходить волейбольний турнір його пам'яті.
Він є розробником економічної теорії перехідного періоду та її українського контексту. Докторська дисертація Михайла Павловського з економічної теорії стала першою на пострадянському просторі, яка була присвячена стратегії економіки перехідного періоду. Він увів поняття стійкості економічної системи, що дозволяє дослідити механізми розвитку міжнародних фінансових криз.
У 1994–2004 рр. М.А.Павловський – народний депутат України ІІ, ІІІ, ІV скликань, голова постійної комісії з питань ядерної політики ВР України. З 1996 р. – дійсний член Української академії економічної кібернетики, з 2002 р. – академік-секретар Аерокосмічної академії України.
У 2007 р. на фасаді корпусу №28 (ФАКС) встановлено меморіальну дошку на честь фундатора української школи гіроскопістів, видатного вченого в галузі механіки, першого декана факультету авіаційних і космічних систем, полум'яного борця за справедливість, політичного та громадського діяча Михайла Павловського.