Благодійний фонд підтримки ЗСУ "Київський політехнік", правління якого очолює директор НН ММІ Ігор Гришко, був заснований Вченою радою КПІ ім. Ігоря Сікорського  14 жовтня 2022 року. Минув рік. Час підбивати підсумки річної роботи фонду. Про них Ігор Гришко розповів на засіданні Вченої ради, яке відбулося 2 жовтня.

Усього за час існування Фонду на нього було перераховано понад 2,5 млн гривень. Проте, як наголосив доповідач, оскільки звіт про діяльність правління оприлюднюється щоквартально, варто зупинитися передусім на статистиці функціонування Фонду за період з 1 липня по 1 жовтня 2023 року.  Отже, залишок коштів станом на 1 липня 2023 р. складав 281 тис. 550 грн 78 коп. На 1 жовтня 2023 р. надійшло 684 тис. 404 грн 86 коп. (з них понад 500 тис. грн – це надходження із зарплат благодійників, а також донати та кошти від проведення благодійних заходів – 184 тис. 228 грн). А видатки – майже 800 тисяч гривень. Жодних парадоксів: використано кошти, що залишилися з попереднього звітного періоду.

Що криється за сухою статистикою? Ігор Гришко розповів, що співробітники Фонду, які працюють на добровільних засадах, упродовж його існування отримали 48 звернень від наших захисників – колег по університету, студентів, які боронять нашу державу. На їхнє виконання було придбано: два генератори – 52 996 грн; два квадрокоптери – 236 097 грн 60 коп.; одну зарядну станцію – 41 299 грн; тепловізійний приціл – 85 000 грн;  коліматорний приціл – 22 000 грн; три супутникові модеми – 74 337 грн; тепловізор – 50 800 грн. А ще військовий інвентар: щогли, верхівки, чохли, мультиінструмент, наплічники, зарядний пристрій, дуплексний фільтр, кабелі, роз'єм, дріт тощо на загальну суму 96 477 грн. Придбання чотирьох маскувальних сіток коштувало 29 400 грн; а дві ланцюгових бензопили – 19 025 грн. Придбання тепловізійного монокуляра коштувало 82 000 грн. Поштові послуги склали 8 953 грн 07 коп. А банківське обслуговування – 242 грн. Залишок на перше жовтня поточного року склав понад 167 тисяч гривень.

"Кожний конкретний запит від воїнів потрібно задовольняти якомога швидше", – вважають співробітники Фонду.  Найбільших грошових витрат вимагають закупівлі квадрокоптерів, дронів-камікадзе, тепловізорів, монокулярів.  Кожна перерахована до Фонду гривня дає змогу акумулювати кошти та придбати прилади або пристрої, які так необхідні на фронті. Донат на ЗСУ сьогодні – найкраща інвестиція у мирне майбутнє. Насамкінець Ігор Гришко подякував за довіру та донати всім, хто долучився до фінансової допомоги Фонду: "Лише разом ми зможемо вберегти не одне життя!"

Підготував Віктор Задворнов

Від редакції: тим, хто має бажання долучитися до допомоги ЗСУ через Благодійний фонд підтримки ЗСУ "Київський політехнік", нагадуємо, що зробити це можна кількома способами:

– особисто здійснити платіж за такими реквізитами:

Одержувач: Благодійна організація "Благодійний фонд підтримки Збройних Сил України "Київський політехнік" ЄДРПОУ 44864749. Рахунок одержувача: UA623204780000026002924927656. Банк одержувача: АБ "УКРГАЗБАНК";

– написати заяву на утримання із заробітної плати або стипендії за визначеною формою, що є в бухгалтерії вашого підрозділу, на регулярне перерахування визначеного відсотка коштів від заробітної плати/стипендії або постійно визначеної суми;

– на разовий перерахунок визначеного відсотка коштів від заробітної плати/стипендії або визначеної суми.