Цього дня, 4 серпня 1883 року, народився Борис Савелійович Лисін. Випускник КПІ, академік Академії наук України, доктор технічних наук, професор, уся діяльність якого тісно пов’язана з Київським політехом.

1909 року успішно закінчив КПІ й був запрошений працювати викладачем на кафедру будівельних матеріалів і мінеральних речовин. Борис Савелійович з перших днів роботи бере активну участь у науковій діяльності, укладанні підручників з хімічної технології силікатів.

1917 року колектив КПІ обирає Лисіна головою Ради викладачів інституту. 1921-го Борис Савелійович заснував кафедру силікатів КПІ й упродовж багатьох років очолював її. Одним з головних своїх завдань завжди вважав підготовку висококваліфікованих фахівців у галузі хімії та технології силікатів.

З 1923 по 1928 рік він працює також деканом хімічного факультету КПІ.

Під керівництвом Бориса Савелійовича виросла ціла плеяда визначних науковців і фахівців у галузі технології будівельних матеріалів і неорганічного матеріалознавства.