Київські політехніки співпрацюватимуть з Мінекономрозвитку

КПІ ім. Ігоря Сікорського став одним із українських вишів, які уклали з Міністерством економічного розвитку і торгівлі меморандум про співробітництво за проектом «Синергія знань, досвіду та креативності заради майбутнього».

3 червня під час зустрічі Першого віце-прем’єр-міністра Степана Кубіва з ректорами провідних університетів України цей документ від імені університету підписав ректор КПІ ім. Ігоря Сікорського академік НАН України Михайло Згуровський.

Меморандум визначає загальні принципи, на яких ґрунтуватиметься взаємодія Мінекономрозвитку та провідних вітчизняних закладів вищої освіти. Мета проекту – створити майданчик для співпраці Міністерства з університетською наукою у сфері економіки та державних фінансів, а також підвищення ефективності роботи Міністерства, створення кадрового резерву і забезпечення можливостей для студентів здобути відповідний досвід.

Для досягнення поставленої мети учасники підписання домовилися про можливість створення при Мінекономрозвитку координаційної групи та спільного комітету експертів для оцінювання досліджень. До їхнього складу входитимуть представники Мінекономрозвитку та ЗВО, які беруть участь у проекті.

Щовесни Міністерство ініціюватиме та спрямовуватиме запрошення університетам для участі у проекті. Тематика досліджень щоразу публікуватиметься на його сайті та в соціальних мережах.

Роботи виконуватимуться як окремими дослідниками, так і групами студентів, разом із викладачами, аспірантами, у форматі курсових, дипломних, а також наукових студентських робіт. З боку Мінекономрозвитку для зворотного зв’язку будуть визначені ментори, що взаємодіятимуть з університетами. При цьому студенти-дослідники та викладачі матимуть змогу брати участь у зустрічах, робочих нарадах та інших заходах, які належать до повноважень Міністерства. Понад те, студенти, які залучатимуться до досліджень, зможуть проходити в Мінекономрозвитку переддипломну практику. Студенти презентуватимуть свої наукові роботи спеціально створеній комісії, до складу якої можуть бути запрошені представники бізнесу та державних інституцій. Результати кращих аналітичних досліджень будуть оприлюднюватися на офіційному сайті Мінекономрозвитку й під час організованих ним публічних заходів.

У свою чергу, заклади вищої освіти матимуть можливість використовувати матеріали та результати наукових досліджень у лекційних курсах.

Окрім КПІ ім. Ігоря Сікорського такі ж Меморандуми підписали Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Київський національний торговельно-економічний університет та Міжнародний університет фінансів.