Візит президента корпорації «Boeing»

4 лютого НТУУ «КПІ» відвідала делегація ТОП-менеджерів корпорації «Boeing» на чолі з її президентом і головним виконавчим директором Деннісом Мюленбургом.

Денніс Мюленбург здійснює стратегічне керівництво діяльністю цієї найбільшої в світі аерокосмічної корпорацією з загальним обігом більш як $90 млрд. і штатом у більш як 165 тисяч співробітників, які працюють у 65 країнах світу. Корпорація «Boeing» є провідним виробником цивільних і військових повітряних суден, а також оборонних, космічних систем і систем безпеки. Вона співпрацює з урядами США і дружніх держав, а також авіакомпаніями в більш як 150 країнах світу.

До складу делегації, яка відвідала КПІ, входили також Марк Аллен – президент компанії «Boeing International», яка забезпечує усі міжнародні контакти і супроводжує міжнародні угоди корпорації «Boeing», її віце-президент Сергій Кравченко, генеральний директор «Boeing-Україна» Михайло Янчишин та інші. У зустрічі взяли участь і керівники головного українського партнера корпорації «Boeing» – групи компаній з надання високоінтелектуальних послуг в авіакосмічній та авіатранспортній галузях у країнах Європи та Північної Америки «Прогрестех»: голова Ради директорів групи «Прогрестех» Володимир Кульчицький, директор «Прогрестех-Україна» Андрій Фіалковський.

Ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Михайло Згуровський розповів гостям про університет і показав його Алею слави, на якій встановлено погруддя видатних науковців і конструкторів, чия професійна біографія починалася з навчання в Київському політехнічному інституті.

Денніс Мюленбург і його колеги ознайомилися з експозицію Державного політехнічного музею, де докладніше дізналися про історію та сьогодення університету, уважно оглянули експонати його Відділу авіації та космонавтики, з особливою цікавістю зупиняючись біля стендів і речей, пов’язаних з Ігорем Сікорським і його діяльністю в Києві та у Сполучених Штатах Америки. Яскравим завершенням екскурсії стала загальна фотографія біля пам’ятника великому авіаконструктору.

Члени делегації також відвідали новий Спільний навчально-науковий центр НТУУ «КПІ» та компаній «Boeing» і «Прогрестех-Україна» ім. С.П.Тимошенка. Тут навчаються потенційні співробітники компаній «Boeing» і «Прогрестех-Україна», значна частина з яких долучається до реалізації проектів відкритого торік у Києві Інженерного центру корпорації «Boeing». Візит високих гостей збігся в часі з офіційним відкриттям нового Центру, тож не лише цікавою, але й важливою з точки зору розвитку співпраці частиною програми стало урочисте розрізання червоної стрічки перед його входом. Нагадаємо, що перший спільний центр КПІ та компаній «Boeing» і «Прогрестех-Україна» було відкрито влітку 2014 року.

Насамкінець в історичній залі Вченої ради КПІ, стіни якої пам’ятають багатьох видатних науковців і інженерів, починаючи від Дмитра Менделєєва та Степана Тимошенка, і закінчуючи лауреатами Нобелівської премії останніх років, учасники зустрічі обговорили можливості розширення співпраці й обмінялися пам’ятними подарунками.