24 червня на хіміко-технологічному факультеті було відкрито Навчально-демонстраційний центр “Сучасні технології та матеріали для водопідготовки виробництва компанії Dow Chemical”. З цієї нагоди у Великій хімічній аудиторії зібралися представники заціаквлених міністерств та відомств України, адміністрації та факультетів НТУУ “КПІ”, керівники компанії Dow, топ-менеджери енергогенеруючих, продовольчих вітчизняних виробництв, представники громадських екологічних організацій та ін.

Компанія Dow є найбільшим у світі розробником і виробником обладнання для очищення води і створення енергозберігаючих технологій. Її продукція поставляється у 160 країн світу.

Відкриваючи церемонію, декан ХТФ проф. І.М.Астрелін наголосив, що нині однією з найгостріших проблем на планеті є доступ до чистої води. На ХТФ відкрито спеціалізацію “технологія води”, діє сертифікована лабораторія сорбції та іонного обміну, що займається якістю водопідготовки та водокористування. Відкриття Центру – доступ викладачів та студентів до новітнього обладнання та технологій водоочищення – сприятиме покращенню якості підготовки фахівців та їх затребуваності на ринку праці, стане базою для підвищення кваліфікації спеціалістів-виробничників.

Присутніх привітали проректор з наукової роботи НТУУ “КПІ” чл.-кор. НАНУ М.Ю.Ільченко, керівник групи наукових консультантів і референтів прем’єр-міністра України О.О.Зінченко. Про діяльність Dow поінформував керівник її Східно-Європейської компанії Костас Катсоглу та глобальний директор відділення “Іонообмінні смоли” Антоніо Павезе. Було наголошено на трьох найбільш поширених технологіях, що їх застосовує компанія при водоочищенні: демінералізації (опріснення морської води), поліпшенні очищення муніципальних вод та створенні децентралізованих систем водокористування.

Центр розташовано в 162-й лабораторії корп. 4, стрічку при вході до неї під оплески присутніх перерізали О.Зінченко та К.Котсоглу. Гостям продемонстрували роботу дослідних установок та пояснили принцип їх дії.