Краща частина колективу нашого університету – талановиті, розумні та напрочуд гарні жінки. І говоримо про них не лише з нагоди свят. Про чарівну Юлію Мірошниченко з ХТФ газета “КП” кілька років тому писала як про іменну стипендіатку, торік – волонтерку, нині – переможця конкурсу "Молодий викладач-дослідник 2015".
Для Юлії Сергіївни НТУУ "КПІ" – рідна домівка. Тут вона стала магістром хімічної технології й інженерії за фахом "Технічна електрохімія", спеціалістом у сфері маркетингу за фахом "Маркетинг" (друга освіта), кандидатом технічних наук (спеціальність 05.17.03 – технічна електрохімія). Нині – асистент кафедри технології електрохімічних виробництв, відповідальна за навчально-виховну роботу, відповідальний секретар відбіркової комісії ХТФ.
Її наукові доробки присвячені дослідженню електрохімічної поведінки вентильних металів та електрокаталітичних матеріалів, електрохімічним газовим сенсорам для моніторингу повітряного середовища. Результатом сумлінної праці стало створення нового електрохімічного сенсора амперометричного типу для моніторингу сірководню. Ю.С.Мірошниченко має більше 20 наукових публікацій, з них 5 статей, один патент України на корисну модель. Нині працює ще над двома заявками на корисну модель. У грудні 2015 р. укладено ліцензійний договір з підприємством про надання останньому права на використання об'єкту інтелектуальної власності, розробленого в дисертації. Це підтверджує актуальність розробки, її затребуваність у промисловості.
З 2008 р. по теперішній час вона бере участь у фундаментальних і прикладних науково-технічних проектах з державним фінансуванням, госпдоговірних і міжнародних проектах. Серед них: створення електрохімічних газових сенсорів для визначення сірководню в повітрі й технологічних середовищах; наукові основи корозії мікро- і наноструктурних матеріалів в електрохімічних системах сенсорів і суперконденсаторів; виготовлення і випробування дослідних зразків електрохімічних газових сенсорів та ін. Низку розробок успішно впроваджено у виробництво газоаналітичної техніки.
Результати своїх наукових досліджень молодий науковець використовує в навчальному процесі. Юлія Сергіївна викладає дисципліни: "Введення в спеціальність", "Техніка хімічного експерименту", "Теоретична електрохімія", "Виробництво хімічних продуктів електролізом", "Технологія нанесення гальванічних покриттів".
Події останніх років, що відбулися в Україні, не оминули молоду громадянку. З 2014 р. Юлія стала волонтером. Її часто можна зустріти в Київській обласній лікарні, де одужують бійці, поранені в зоні АТО. Не цуралася ніякої роботи, а головне – підтримувала морально, організовувала дозвілля і навіть невеликі свята для хлопців. З частиною офіцерів і їх родинами підтримує зв'язок і донині.
Про себе Юлія Сергіївна говорить з усмішкою: люблю феєрію. Вона вміє створювати гарний настрій, підтримувати інших, дарувати оточуючим впевненість і надію. Вдячна батькам за розуміння, увагу та "правильне" виховання. Якщо серйозно, мріє про професійну кар'єру, вдосконалення англійської та італійської, бо поселився в душі черв'ячок мандрів, який не дає спокою та манить до нових країн і континентів. А якщо для душі, то, сподіваємося, не за горами час, коли вітатимемо Юлію і з головною подією в житті жінки – маленьким сонечком, що стане сенсом і втіленням усього набутого досі.