Ігор Олегович Мікульонок за підсумками 2009 року вже втретє здобув почесне звання “Викладач-дослідник”. Він працює на кафедрі машин та апаратів хімічних і нафтопереробних виробництв інженерно-хімічного факультету більше 20 років. Пройшов ступені – лаборант, інженер, молодший науковий співробітник, асистент, доцент, професор. У 1991 році захистив дисертацію на здобуття вченого ступеня кандидата технічних наук, а минулого року став доктором технічних наук. Має понад 150 статей, майже 60 навчально-методичних розробок (понад 20 навчальних посібників з грифом МОН України), більше 400 винаходів і корисних моделей, чотири десятки з яких впроваджено у виробництво.
У 1990 році закінчив Київський інститут технічної творчості і патентознавства Всесоюзного товариства винахідників і раціоналізаторів та отримав кваліфікацію методиста технічної творчості. У середині 90-х років працював провідним спеціалістом (за сумісництвом) в одній з найбільш авторитетних фірм патентних повірених України. У 1995 р. закінчив Харківський державний політехнічний університет, здобувши другу вищу освіту та отримавши диплом спеціаліста за спеціальністю патентознавець. Пройшов стажування у Всеросійському науково-дослідному інституті державної патентної експертизи Роспатенту. З кінця 90-х років викладає дисципліну “Інтелектуальна власність”. Одноосібний автор навчального посібника “Основи інтелектуальної власності” (у 2010 вийшло п’яте видання), який успішно застосовується в навчальному процесі багатьох провідних вітчизняних ВНЗ, і не лише технічного спрямування.
І.О. Мікульонок активно залучає молодь до творчої діяльності. Неодноразово брав участь у Всеукраїнських зборах юних науковців, техніків, винахідників і раціоналізаторів, протягом багатьох років є автором журналу “Інтелектуальна власність” і членом редколегії науково-популярного журналу для юнацтва “Країна Знань”. Понад вісім десятків студентів самостійно або у співпраці з І.О.Мікульонком отримали більше сотні охоронних документів на свої технічні рішення.
Свою викладацьку діяльність він успішно поєднує з адміністративною роботою, спочатку як заступник декана інженерно-хімічного факультету і начальник навчально-виховного відділу, а згодом – заступник першого проректора університету – начальник навчально-методичного управління. Але така зайнятість не заважає Ігорю Олеговичу займатися винахідницькою діяльністю. У 2006 йому присвоєно почесне звання “Заслужений винахідник НТУУ “КПІ”, а в минулому – “Заслужений винахідник України”. Таким чином, він став п’ятим заслуженим винахідником України, який натепер працює в Київській політехніці. В 2009 році він був нагороджений грамотою Державного департаменту інтелектуальної власності і знаком “Творець”.
Я звернувся до Ігоря Олеговича з проханням поділитися секретом успіху. Ось що він розповів.
– Якщо коротко, то постійно навчаюся. Спочатку КПІ, факультет хімічного машинобудування, знана в усьому Радянському Союзі школа професора Ю.Ю. Лукача. Під час навчання брав участь у роботах з госпдоговірної тематики, завдяки чому перші винаходи зробив ще у студентські роки. Після закінчення КПІ – робота у спеціальному КБ полімерного машинобудування заводу “Більшовик”, де постійно з’являлися нестандартні задачі, і де багато чого навчився, спілкуючись з досвідченими виробничниками.
Багато читаю, слідкую за новинками у своїй і споріднених галузях. Регулярно відвідую спеціалізовані виставки, що досить часто проходять у Міжнародному виставковому центрі на Броварському проспекті і в центрі “Експоплаза” на вулиці Салютній. Організовую екскурсії і для студентів. Викладацька робота теж стимулює пошук – викладач, який не знає новинок своєї галузі, виглядає, м’яко кажучи, дивно. Крім того, у зв’язку з підвищенням вимог до наукового рівня магістерських робіт, керівник цих робіт теж має постійно підвищувати свій фаховий рівень.
Звичайно, намагаюся підтримувати певний фізичний рівень. Регулярно здійснюю пішохідні і велосипедні прогулянки на десятки кілометрів.
Хотів би також звернутися до студентів і наголосити, що студентські роки – найкращий час для формування себе як особистості, коли ви, на відміну від школи, багато чого можете обирати самостійно. Наш університет дає вам унікальні можливості: потужні наукові школи, величезна бібліотека, численні спортивні секції, художні колективи, різні гуртки. Студентські роки – час, коли людина може спробувати охопити неосяжне. І цим треба скористатися.
Вітаємо Ігоря Олеговича з визнанням його творчих успіхів і бажаємо йому подальших успіхів у винахідницькій і науковій діяльності на користь нашого університету, хай Вам щастить у наступних досягненнях і визнаннях вітчизняної науки і техніки!