Люди швидко звикають до благ цивілізації. Трансатлантичними перельотами та надзвуковими швидкостями сьогодні нікого не здивуєш. А вивчають, вдосконалюють та створюють нові літальні конструкції, зокрема, на ФАКС. Доцент Олександр Петрович Мариношенко є фахівцем з систем автоматичного керування літальними апаратами, аерогідрогазодинаміки, динаміки польоту, проектування та розробки безпілотних літальних апаратів. Його успішна викладацька і наукова діяльність відзначена п еремогами в університетському конкурсі "Молодий викладач-дослідник – 2006" та "Молодий викладач-дослідник – 2013".
Олександр Петрович – вихованець Київської політехніки. У 2002 р. закінчив факультет авіаційних і космічних систем НТУУ "КПІ" за спеціальністю "Системи керування літальними апаратами та комплексами"; у 2002–2012 рр. працював на кафедрі приладів та систем керування літальними апаратами ФАКС, у 2010 р. захистив кандидатську дисертацію. З 2013 р. працює на кафедрі теоретичної механіки на посаді доцента.
Нині О.П.Мариношенко викладає лекційні курси: "Аерогідрогазодинаміка та теорія польоту літальних апаратів", "Динаміка польоту", "Динаміка механічних конструкцій", веде лабораторні та практичні заняття, наукову роботу зі студентами, консультує, працює членом ДЕК із захисту магістерських робіт. Бере активну участь у наукових семінарах кафедри. Підготував навчальні й робочі навчальні програми з дисциплін "Аерогідрогазодинаміка та теорія польоту літальних апаратів", "Динаміка польоту", "Динаміка механічних конструкцій". Напрям наукової діяльності – динаміка польоту літальних апаратів, аерогідогазодинаміка. Брав участь у проектуванні та розробці безпілотних літальних апаратів НТУУ "КПІ".
Нині бере участь у міжнародному освітянському проекті TEMPUS "Нова модель третього циклу в інженерній освіті відповідно до Болонського процесу в Білорусі, Росії, Україні".
Проект виконується в рамках Міжрегіональної програми Європейського сусідства та партнерства на 2013–2015 рр. спільно з Вільнюським державним ТУ (Литва).
Молодий науковець взяв участь у роботі більше сорока наукових і науково-практичних конференцій та семінарів, зокрема у міжнародних науково-технічних симпозіумах "Геоінформаційний моніторинг навколишнього середовища: GPS і GIS-технології", міжнародних науково-технічних конференціях "Гиротехнологии, навигация, управление движением и конструирование авиационно-космической техники", Actual Problems of Unmanned Air Vehicles Developments Proceedings (APUAVD); "Перспективи розвитку озброєння та військової техніки Сухопутних військ", "Геофорум-2012–2014".
Результати його наукової роботи знайшли впровадження в дослідженнях такої тематики: "Розробка методів та методик проектування оптимального безпілотного авіаційного комплексу для задач промислово-екологічного моніторингу навколишнього середовища", "Розробка системи запобігання нештатним ситуаціям та їх наслідкам для малих пілотованих та безпілотних літаків", "Розробка методів проектування та випробування мініатюрних інтелектуальних систем керування безпілотними літальними апаратами", "Розробка інтелектуальної системи керування безпілотним літальним апаратом". Результати досліджень впроваджені в навчальному процесі кафедри приладів та систем керування літальними апаратами НТУУ "КПІ" у вигляді методичних вказівок до виконання низки лабораторних робіт.
О.П. Мариношенко має 70 науково-методичних праць: 60 наукових статей, три патенти, 7 методичних вказівок. Результати наукової роботи опубліковані в науково-технічних виданнях "Інформаційні системи, механіка та керування", "Технологические системы", "Механіка гіроскопічних систем", "Наукові вісті НТУУ "КПІ", "Збірки праць Інституту математики НАН України".
Дослідник сповнений творчих сил та нових задумів. Залучає до роботи студентів та передає їм свій досвід.