Незважаючи на досить молодий вік, асистент кафедри наукових, аналітичних та екологічних приладів і систем (ПБФ) став лауреатом конкурсу НТУУ “КПІ” “Молодий викладач-дослідник 2009”. Чотири роки тому він із відзнакою закінчив приладобудівний факультет за спеціальністю “Прилади точної механіки”.

Як і переважна більшість молодих співробітників КПІ, Максим Олександрович відчув свою приналежність до Київської політехніки ще будучи студентом. У 2006-2009 рр. він навчався в аспірантурі НТУУ “КПІ” і нині завершує кандидатську дисертацію на тему “Вдосконалення методів і засобів біспектральної телевізійної пірометрії”. З 2007-го працює асистентом кафедри, є заступником завідувача кафедри наукових, аналітичних та екологічних приладів і систем (НАЕПС) з наукової роботи, розробником і відповідальним за сайт кафедри http://naeps.kpi.ua.

За час своєї науково-дослідницької роботи, яка почалася ще за років навчання, М.О.Маркін став автором 15 наукових публікацій і 3 патентів України в галузі телевізійної пірометрії та телевізійних інформаційно-вимірювальних систем. Телевізійна пірометрія – це напрям неруйнівного контролю у високих технологіях, необхідною умовою функціонування яких є дотримання параметрів температури. Для забезпечення точності вимірювань температури протягом технологічного циклу будь-якого приладу і створюються пірометри. Саме їх розробкою та вдосконаленням займається Максим Олександрович.

Безперечно, що такі досягнення молодого науковця були б неможливі без його наставника – наукового керівника – д.т.н., проф. В.А.Порєва, завідувача кафедри НАЕПС. Як говорить Максим Олександрович про свого учителя, без нього не було б жодних здобутків.  Володимир Андрійович Порєв фактично “науковий гуру” для молодого вченого. До речі, роботою саме в науковій галузі М.О.Маркіна зацікавили та своїм прикладом надихнули його батьки.

У 2006-2009 рр. Максима Олександровича було удостоєно стипендії Кабінету Міністрів України для молодих учених. На нинішній навчальний рік М.О.Маркін одержав фінансову підтримку для наукових досліджень, ставши переможцем VI конкурсу НДР НТУУ “КПІ”.

І хоча за здобутки у своїй науково-дослідній роботі Максим Олександрович став переможцем конкурсу НТУУ “КПІ” серед молодих науковців, головним досягненням у своєму житті він вважає народження сина – Володимира. Сподіваємося, Маркін-молодший піде по слідах свого батька, ставши студентом Київської політехніки і молодим викладачем-дослідником.

Валерія Добривечір