Селище Лазурне Херсонської області

Лазурне (колишні назви -"Софіївка", "Новоолексіївка") — селище міського типу у Скадовському районі Херсонської області на березі Чорного моря за 28 км від районного центру міста Скадовська, за 100 км від Херсона та за 80 км від найближчої залізничної станції Брилівка. Із даними населеними пунктами воно має автодорожній зв'язок. Лазурне — значний приморський кліматичний рекреаційний центр Херсонської області.

На півдні селище прилягає до Чорного моря. На захід від селища знаходиться озеро лиманного типу Устричне, на схід — Джарилгацька затока, яка відділена від Чорного моря островом Джарилгач (на якому знаходиться заказник), східна частина якого (піщана коса) площею біля 170 га входить в склад селищної ради.

Рекреаційна зона становить 273,1 га або близько 1/3 території селища. Інші площі селища зайняті землями сільськогосподарського призначення, лісами Скадовського державного лісомисливського господарства, частково, заболоченими землями, невеличкими озерами та сухими відкритими землями. В районі Лазурного в радіусі більш ніж 100 кілометрів немає жодного шкідливого виробництва, що робить перебування тут не тільки приємним, а й корисним.

В Лазурному зосереджено понад 30 пансіонатів, баз відпочинку та дитячих таборів. Доїхати з Херсону можна рейсовим автобусом або маршруткою. Влітку вони ходять кожні півгодини. Взимку туристів майже немає, тому маршрутки обслуговують місцевих жителів, заїжджаючи в сусідні села, що подовжує подорож до Лазурного.

Фотографія Маяка з парапланаПост рятівників в МаякуСтудентські розваги у МаякуДжарилгач