Що не кажи, а все незрозуміле та таємниче притягує людину, як магніт.  А де незрозуміле – там уже й магія. Може тому стільки спільного навіть у словах "магніт" і "магія". "Дива суперечать не природі, а тому, що ми про неї знаємо", – говорив свого часу Блаженний Августин. Із плином часу дива переходять у категорію відомого, а потім і буденного. Те, що раніше вважали магією, є наукою. Але скільки б ми не пізнавали, перед нами завжди розкриваються нові горизонти невідомого. Тому в нашому житті, як кажуть, завжди є місце диву.

Вибравши шлях науки вже багато років назад, я й гадки не мав, що слово "магія" буде якимось чином пов''язане з моєю професійною діяльністю.  Але дива трапляються… Одного разу директор Фізико-технічного інституту Олексій Миколайович Новіков запросив мене до себе на цікаву розмову. Тут слід зазначити, що на ФТІ, крім викладання, я займаюся ще й підготовкою студентів до олімпіад та різних наукових змагань з фізики. Тому я думав, що ми будемо обговорювати якісь наші справи "олімпіадні". Однак з'ясувалося, що Олексій Миколайович захоплений зовсім новою ідеєю, а саме створенням студентського наукового театру. Який театр? Ми ж не актори, не режисери, ми – науковці і готуємо інженерів та науковців. Але шеф був сповнений ентузіазму і віри в успіх, тож я вирішив спробувати… Справа для мене була нова і невідома. "А хіба фізика, яку я так люблю, не є для багатьох такою ж невідомою та таємничою, прямо як магія?", – розмірковував я.  Так народилася назва нашого наукового театру "Магічна Лабораторія", або "Magic Lab" – анг­лійською.  Потім був пошук цікавих експериментів, обладнання,  однодумців.  Пішов звичайний процес, коли ідея втілюється у життя. "Шлях у тисячу лі починається з першого кроку", – говорить китайська мудрість. Цей крок було зроблено, а шлях… то він як знання – нескінченний. Сьогодні наш театр має багато цікавих номерів: із рідким азотом, з надпровідником, металами з пам'яттю форми, різними магнітами, двигуном Стирлінга, що працює від чашки з чаєм, та багато ще чого… Арсенал наших магічних див варіюється від  левітації предметів та горіння води для старших школярів до шоу "мильних бульбашок" для найменших глядачів. Ми брали участь у різних міжнародних проектах, що пов''язані з поширенням наукових знань серед дітей і молоді: "Інтел-техно", "Спарк Лаб", "Наукові пікніки". Але це все шлях, а мета – показати, що знання перетворюють невідоме і страшне на знайоме і приємне, але від того не менш цікаве.

Ми щиро вдячні всім, хто нас підтримує: від керівництва фізтеху і моїх колег-викладачів до наших глядачів, що роблять свої перші кроки від магії до науки.

Приходьте, дивіться, приєднуйтесь!

Дмитро Філін, ст. викладач ФТІ та студенти "Magic Lab"