19 травня в Залі засідань Вченої ради НТУУ «КПІ» відбулося урочисте відкриття XVІІ Міжнародної наукової конференції імені академіка Михайла Кравчука. Її учасниками стали більше 400 науковців з України, Азербайджану, Білорусі, Казахстану, Польщі, Росії, Узбекистану, Чехії.

Михайло Пилипович Кравчук (1892—1942) — один з найвизначніших українських математиків ХХ сторіччя, праці якого з різних галузей математики увійшли до скарбниці світової науки. Він працював у КПІ у 1925–1935 рр., був завідувачем кафедри математики, навчав математики Архипа Люльку, Сергія Корольова, Володимира Челомея — майбутніх знаменитих головних конструкторів. У 1938 році був заарештований і загинув у колимських таборах.

На урочистому відкритті конференції учасників конференції вітали перший проректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Юрій Якименко,— представники громади села Човниця, у якому народився і провів дитинство Михайло Кравчук, Євгенія Лукашук і Леся Свиновей-Лукашук; президент Академії наук Вищої школи України професор, д.ф.-м.н. Олександр Наконечний, професор КНУ ім. Тараса Шевченка д.ф.-м.н. Олександр Кукуш, доцент кафедри математичного аналізу та теорії ймовірностей к.ф.-м.н. Надія Задерей. Студентам ФМФ — стипендіатам стипендії ім. Михайла Кравчука було урочисто вручено дипломи.

Усі виступаючі висловлювали вдячність д.ф.-м.н. професору Ніни Вірченко, яка багато зробила для увічнення пам’яті Михайла Кравчука із забуття, і з ініціативи якої з 1992 року проходять конференції його імені.

Наприкінці урочистого засідання учасники прослухали пісні у виконанні бандуриста Віталія Мороза і викладача математики НТУУ «КПІ», лауреата Міжнародних пісенних конкурсів Лариси Коцюк, а також фрагменти документального фільму про Михайла Кравчука «Світ знає, що він українець».

Після закінчення церемонії відкриття розпочалася робота конференції по секціях «Диференціальні та інтегральні рівняння, їх застосування», «Алгебра. Геометрія. Математичний аналіз», «Теорія ймовірностей та математична статистка» та «Історія та методика математики».

Програма конференції розрахована на два дні.

Матеріали конференції розміщені на сайті кафедри математичного аналізу і теорії ймовірностей http://matan.kpi.ua/uk/kravchuk-conf2016.html.

На фото: учасників конференції вітає перший проректор НТУУ "КПІ" академік НАН України Юрій Якименко.

Дата події