Друга міжнародна студентська олімпіада з програмування імені С.О.Лебедєва – В.М.Глушкова “KPI-OPEN” – 2007, організатором якої є НТУУ “КПІ” за підтримки Міністерства освіти і науки, пройшла в нашому університеті з 2 по 7 липня.
Її урочисте відкриття відбулося 3 липня. Привітати талановиту молодь, яка зібралася помірятися силами та отримати нові знання, прийшли міністр освіти і науки України С.М.Ніколаєнко, ректор університету “КПІ” М.З.Згуровський, чл.-кор. НАН України, завідувач відділу Інституту кібернетики О.Л.Перевозчикова, представники спонсорів – керівники вітчизняних ІТ-компаній та інші.
Зокрема, М.З.Згуровський наголосив, що програмування – це мистецтво, простір для творчості. Тож організатори змагань зробили все можливе, щоб провести їх на високому рівні, зацікавити учасників та стимулювати азарт і дух змагання. А в підсумку – відкривати нові таланти в Україні.
С.М.Ніколаєнко подякував адміністрації університету за ініціативу – започаткування і проведення щорічних відкритих олімпіад. Він упевнений, що становлення і прорив України відбудеться лише через підтримку інтелекту нації, що сприятиме входженню в міжнародний ІТ-простір.
Як повідомив голова суддівської колегії доцент ФІОТ А.О.Болдак, олімпіада проводилася у два тури (3 липня – чотиригодинний кваліфікаційний та 5 липня – шестигодинний основний) за оригінальними правилами, гармонізованими з міжнародними, за підтримки Міністерства освіти і науки України та Кібернетичного центру НАН України. Для забезпечення проведення олімпіади фахівці кафедри обчислювальної техніки НТУУ “КПІ” розробили програмний комплекс із застосуванням новітніх технологій програмування. Компанія Wnet транслювала в мережу Internet в реальному часі перебіг усіх етапів змагання.
Для участі в оліміпаді приїхали 57 команд (торік – 33), серед них 2 – з Білорусі, 2 – з Грузії, 1 – з Польщі. Вищі навчальні заклади були представлені майже всіма регіонами України.
За підсумками двох турів кращою виявилася команда з КНУ ім. Т.Шевченка (645 балів), не вдалося наздогнати лідера команді Білоруського держуніверситету (сябри набрали 584 бали і стали другими), трохи не дотягнули до другої сходинки представники Вінницького технічного університету (з результатом 576 балів вони стали третіми). Переможці матимуть змогу підвищити свій професійний рівень на базі успішних IT-компаній, що працюють на ринку України, адже отримали сертифікати на участь у тренінгах і складання сертифікаційних іспитів за технологіями Microsoft, HP, Cisco, 3Com, Check Point, Oracle, Information Security та напрямами Sun Java/J2EE, Sun Solaris, Microsoft, Cisco Systems, Linux, ITIL тощо. До того ж перші шість команд нагородили цінними подарунками від організаторів та спонсорів.
Для учасників олімпіади було організовано обширну культурну програму: екскурсію історичними місцями Києва та прогулянку пароплавом по Дніпру, вечір відпочинку та кінопоказ тощо.
Прощаючись, друзі-суперники висловили сподівання на зустріч наступного року на “KPI-OPEN – 2008”.