Валентин Георгійович Колобродов – доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри оптичних та оптико-електронних приладів приладобудівного факультету КПІ.
Є не так багато гармонійних людей, яким вдається поєднувати хобі з роботою, успішно керувати людьми і приділяти увагу сім’ї, вчасно підстригати траву на дачному газоні й постійно вдосконалюватися професійно, писати підручники та монографії і готувати наукові кадри вищої кваліфікації.
Якщо ж додати до цього, що така людина працює на приладобудівному факультеті НТУУ “КПІ”, користується повагою співробітників і, як правило, називається студентами кращим викладачем кафедри, то будь-хто з ПБФ скаже, що це – Валентин Георгійович Колобродов.
Валентин Георгійович народився 19 червня 1947 р. у селищі Біловодськ Ворошиловградської області. Після закінчення Київського держуніверситету ім. Т.Г.Шевченка за спеціальністю “Радіофізика і електроніка” з 1970 по 1972 рр. служив у лавах Радянської Армії. Свою подальшу трудову діяльність Валентин Георгійович пов’язав з Київським політехнічним інститутом. У 1972–1975 рр. навчався тут в аспірантурі, в 1977 р. захистив кандидатську дисертацію, працював асистентом, доцентом, професором (атестат професора отримав у 1995 році) кафедри оптичних та оптико-електронних приладів. З 1994 р. В.Г. Колобродов очолює кафедру оптичних та оптико-електронних приладів. У 1997 р. захистив докторську дисертацію.
Із загального 41-річного стажу роботи 35 років він працює в КПІ. За ці роки опублікував понад 150 наукових праць, у т.ч. 9 підручників і навчальних посібників, 13 методичних посібників, 3 монографії. Отримав 40 авторських свідоцтв. Його підручники та монографії видані не лише в Україні, але й у Німеччині, Китаї. Підручник “Тепловізійні системи” рішенням Вченої ради НТУУ “КПІ” визнано кращим на конкурсі 2001 року. Підручник “Проектування тепловізійних і телевізійних систем спостереження», який побачив світ у цьому році, дістав високу оцінку фахівців оптико-електронного приладобудування і рекомендований до перекладу на російську мову.
На сьогодні проф. В.Г. Колобродов є провідним фахівцем у галузі теплобачення, інфрачервоної техніки, оптико-електронних систем спостереження, в т.ч. – космічного базування, метрології оптичних та оптико-електронних систем. Під його керівництвом виконано понад 50 науково-дослідних робіт, серед яких 12 за постановами ВПК СРСР, Кабінету Міністрів СРСР і України.
Валентин Георгійович підготував одного доктора технічних наук і 5 кандидатів. Він є науковим консультантом 3-х докторантів і науковим керівником 3-х аспірантів.
Професор В.Г. Колобродов 12 років працював у приймальній комісії КПІ, був заступником декана ПБФ з виховної та наукової роботи, працював в експертній комісії ВАК України. Є членом двох спеціалізованих рад ВАК України із захисту кандидатських і докторських дисертацій, членом редколегії міжнародного науково-технічного збірника “Артиллерийское и стрелковое вооружение”.
Головним здобутком проф. В.Г.Колобродова як топ-менеджера є унікальний колектив кафедри оптичних та оптико-електронних приладів. Безконфліктність і доброзичливість Валентина Георгійовича в поєднанні з виваженою кадровою політикою дозволили створити мікроклімат, який сприяє плідній роботі всіх співробітників. Під його керівництвом створено й опубліковано методичні розробки з усіх навчальних дисциплін, що викладає кафедра, розроблено ряд нових методик, які значно підвищують ефективність навчального процесу, проведено значну роботу з акредитації кафедри та розробки нових навчального і робочого навчального планів з напряму підготовки “Лазерна та оптоелектронна техніка”.
Студенти поважають Валентина Георгійовича не тільки за високий професіоналізм, але й за чуйне ставлення до них. Слід зазначити, що з лекціями проф. В.Г. Колобродова знайомі не тільки вітчизняні студенти: протягом багатьох років він читав лекції в провідних університетах і науково-дослідних інститутах Китаю, Німеччини та Угорщини.
У 1998 р. проф. В.Г. Колобродов був нагороджений знаком “Відмінник освіти України”, а в 2002, 2006 рр. – Подякою Київського міського голови, є переможцем конкурсу “Викладач-дослідник–2006”.
З нагоди ювілею бажаємо Валентину Георгійовичу Колобродову здоров’я, творчої наснаги, нових наукових здобутків та успіхів.