300 біженців з України візьмуть участь у тренінгах з ІТ та технологій у трьох країнах: Польщі, Чехії та Угорщині, але це лише початок серії заходів, запланованих в рамках проекту «Інкубація свободи для України». Організатори мають намір донести цю інформацію до мільйона людей!
Партнерами проекту є університети: Гданський університет, чеський Університет Томаша Бати в Зліні, Університет Лоранда Етвеша в Будапешті, Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського (КПІ ) та Освітній фонд «Перспективи».
Припущення амбітні, але, за словами творців проекту, абсолютно реалістичні: 65% бенефіціарів повинні знайти роботу з використанням набутих навичок протягом 6 місяців після завершення навчання, а 80% учасників повинні відзначити, що проект підвищив їхню довіру до ідеї професійної перепідготовки та компетенцій, необхідних для роботи на технічних посадах. Навчання триватиме в середньому 40 годин.
Пріоритетом проекту є підтримка та адаптація європейських систем професійно-технічної освіти до умов війни в Україні. Саме тому виникла необхідність створення консорціуму, до якого увійшов академічний партнер з України - Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського (КПІ), який привносить у проект додаткову цінність - знання про потенційних учасників навчання та сприяє охопленню конкретної цільової групи.
Український партнер забезпечує необхідний соціокультурний контекст, необхідний для розробки ефективних пілотних тренінгів, а потім створення універсальної стратегії підтримки українських біженців. КПІ вже провів два аналітичних дослідження з питань, пов'язаних з цим проектом. На основі результатів цих досліджень КПІ налагодив співпрацю з Українським фондом талантів (УТФ) та Освітнім фондом «Перспективи» з метою розробки дистанційних навчальних курсів у сфері ІТ. Ці курси призначені для жінок-біженок з України, які втекли до Польщі через російську агресію. Вже створені такі курси, як «Python для початківців», «Java для початківців», «Microsoft Office 101», «Комп'ютерна графіка» та «Дизайн веб-сайтів».
Установи, що беруть участь у проекті, стануть центрами рефлексії та практичних ноу-хау на цю тему у своїх країнах, а також у контексті майбутніх міжнародних партнерств. Вони дізнаються та перевірять, як оптимально структурувати та проводити навчання з перепідготовки дорослих у галузі IT&TECH. Це ресурс з великим потенціалом, оскільки кожна з країн-партнерів (як і інші європейські країни) стикається з дефіцитом працівників з цими навичками. Ноу-хау, створені в рамках проекту, можуть бути використані для потреб більших груп біженців, а також для потреб місцевих маргіналізованих груп, часто виключених з ринку праці, таких як матері, які повертаються на ринок праці, люди з інвалідністю, жінки 60+, мігранти обох статей з інших країн, крім України.
МФВ буде просуватися через інформаційну та промоційну кампанію в соціальних, електронних та традиційних ЗМІ в країнах проекту - Польщі, Чехії, Угорщині та Україні.
Ключовою метою проекту є поширення знань про нього. Партнери планують скористатися можливостями багатьох онлайн-платформ Еразмус+ для реалізації та комунікації проекту. Вони будуть регулярно ділитися результатами проєкту на Платформі результатів проєктів Еразмус+, щоб усі зацікавлені сторони мали до них доступ. Таким чином, відповідні зацікавлені сторони також зможуть безпосередньо зв'язатися з партнерами проєкту.
Один мільйон людей - таким є запланований обсяг промоційних кампаній, що просуватимуть ідею перекваліфікації у сфері IT та TECH та нового старту на ринку праці серед мігрантських спільнот. Почнемо вже зараз...