Георгій Михайлович Гречко (25.05.1931р., Ленінград ) - бортінженер космічних кораблів (КК) "Союз-17", "Союз-26" ("Союз-27"), "Союз Т-14" ("Союз Т-13") і орбітальних станцій (ОС) "Салют -4", "Салют-6" ,"Салют-7", льотчик-космонавт СРСР № 34, доктор фізико-математичних наук.
Народився 25 травня 1931 року в сім'ї службовця. Член КПРС з 1960 року. У 1955 році закінчив Ленінградський механічний інститут, захистивши дипломний проект в легендарному "Конструкторському бюро Корольова" - ОКБ-1, де і почав працювати після розподілу, беручи участь спочатку в розрахунках динаміки космічних польотів, а потім, працюючи в групі балістиків і групі по заправці та підготовці до пуску космічної техніки на космодромі Байконур. Брав участь у запуску 1-го штучного супутника Землі (14 жовтня 1957 р.) і перших пілотованих космічних кораблів.
З 1966 року був в загоні радянських космонавтів, де пройшов повний курс загальнокосмічної підготовки, підготовки до польотів на космічних кораблях типу "Союз", а також для польоту на Місяць.
Здійснив 3 космічні польоти як бортінженер.
Перший - 11 січня - 9 лютого 1975 р спільно з командиром корабля Губарєвим А.А. на КК "Союз-17" і ОС "Салют-4". В ході польоту було виконано великий обсяг науково-технічних, технологічних і медико-біологічних досліджень та експериментів.
Указом Президії Верховної Ради СРСР від 12 лютого 1975 р. за успішне здійснення космічного польоту і проявлені при цьому мужність і героїзм Гречку Георгію Михайловичу присвоєно звання Героя Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі "Золота Зірка".
10 грудня 1977 р. - 16 березня 1978 р. спільно з командиром корабля Ю.В. Романенком зробив другий космічний політ на КК "Союз-26" і орбітальному науково-дослідному комплексі "Салют-6" - "Союз". В ході польоту разом з командиром здійснив вихід у космос з метою огляду стикувального вузла, пропрацювавши у відкритому космосі 1годину 28 хвилин. Космонавти Романенко Ю.В. і Гречко Г.М. здійснили прийом 2-х експедицій відвідин: прибулої на КК "Союз-27" (командир В.А. Джанібеков, бортінженер - О.Г. Макаров), і радянсько-чехословацького екіпажу, який прибув на КК "Союз-28" (А. А. Губарєв і громадянин ЧССР В. Ремек). Повністю виконавши програму польоту, Романенко Ю.В. і Гречко Г.М. повернулися на Землю на борту КК "Союз-27".
Указом Президії Верховної Ради СРСР від 16 березня 1978 р. за успішне здійснення польоту і проявлені при цьому мужність і героїзм нагороджений другою медаллю "Золота Зірка".
17 - 26 вересня 1985 р. Г.М. Гречко як бортінженер спільно з командиром Володимиром Володимировичем Васютіни і космонавтом-дослідником Олександром Олександровичем Волковим здійснив третій космічний політ на КК "Союз Т-14" і ОС "Салют-7". Після роботи на борту орбітального комплексу "Салют-7" - "Союз Т-13" - "Союз Т-14", повернувся на Землю разом з В.А. Джанібековим на космічному кораблі "Союз Т-13".
У 1985 році доктор фізико-математичних наук Г.М. Гречко пішов з загону космонавтів і до 1992 року працював завідувачем лабораторією Інституту фізики атмосфери АН СРСР. З 1992 року він провідний науковий співробітник Інституту фізики атмосфери Російської академії наук. Одночасно з науковою та інженерною діяльністю активно займається громадською роботою. З 1979 року - заступник голови Радянського комітету захисту миру. З 1992 року на громадських засадах - перший заступник голови Федерації миру і злагоди. Проживає в місті-герої Москві.