Якщо б проводили конкурс “Королева КПІ” серед викладачів, то звання Міс глядацьких симпатій, безперечно, отримала б Ольга Віталіївна Холявік. Поки я дійшла до викладацької кафедри, встигла почути надзвичайно багато добрих і приємних слів про цю чарівну викладачку: «наша Оля» – ласкаво називають її всі старші колеги.
Звичайно, не мені бути суддею уявного конкурсу «Королева-викладач КПІ», однак коли я вперше побачила Ольгу Віталіївну крокуючою до навчальної аудиторії, висновок напросився сам по собі: щоденне дефіле вона виконує бездоганно! Струнка, граційна, підбори цокають, мов сиплються маленькі перлинки, акуратна зачіска, що ховає довге русалчине волосся, діловий костюм, на лацкані якого значок ММІ, – чи багато ви бачили викладачів, що носять значок свого факультету?
Ольга Віталіївна прийшла до КПІ вже майже за сімейною традицією: її тато закінчив ММІ, тож і дочка пішла стопами батька.
Навчання в університеті захопило, тож незчулося, як уже Ольга Віталіївна – молодий і чарівний асистент на кафедрі механіки пластичності матеріалів та ресурсозберігаючих процесів. Нині вона працює над створенням установки для виготовлення виробів з листового матеріалу. Як пояснює мені, неосвіченій у цьому питанні, – установка спрямована на зменшення матеріалоємності при виготовленні виробів коробчастої форми з цільного листа, тобто з рівномірною висотою по периметру.
Науковим керівником і спрямовувачем у дослідницькій діяльності для Ольги Віталіївни є проф., д.т.н. Володимир Іванович Стеблюк, лауреат конкурсу “Викладач-дослідник – 2008” . Таким науковим керівником Ольга Віталіївна дуже пишається і говорить про нього словами щирої вдячності.
Завдяки заслуженому винахіднику М.С.Тривайлу, у 2008 році Ольга Віталіївна у співавторстві отримала патенти на корисні моделі: апарат для культивування клітин, пристрій для визначення форми і розмірів заготовки для витяжки складної форми, пружне шпонкове з'єднання та спосіб штампування деталей з тонколистових металів. Усі проведені дослідження знаходять свій вияв у наукових статтях та, звичайно ж, в участі в наукових конференціях.
Окрім наукової діяльності, Ольга Віталіївна виконує обов'язки вченого секретаря з наукової частини на кафедрі, провадить серйозну викладацьку діяльність: як асистент проводить практики з дисциплін «Інформатика», «Об'єктно-орієнтоване проектування», «Мікропроцесорна техніка». Ольга Віталіївна викладає також у іноземних студентів, і ця робота не з легких. Для мусульманських релігій жінка-викладач – нонсенс, тим більше молода жінка. Однак суворість та вимогливість чарівної викладачки, впевнена, змушує не одного студента взятись за конспекти. Особливо пощастило групі МД-62, що може пишатися своїм чарівним і усміхненим куратором.
Механіко-машинобудівному інституту дуже пощастило з молодою викладачем-науковцем: Ольга Віталіївна щиро закохана у КПІ та свою роботу. Усе відкладає вона свої справи на користь громадських, усе дбає за досконале виконання роботи кафедральної, ну не дає їй сумління зайнятися своєю кандидатською, не виконавши іншої роботи. А крім того, хочеться, особливо навесні, навіть суворому викладачу податися кудись гуляти чи просто погрітися на сонечку на лавочці рідного КПІ. Тож хочеться побажати Ользі Віталіївні, щоб частіше заглядало у викладацьку сонечко, вирішувалися вдало всі її справи, а кандидатська захистилася найближчим часом.