Вдячна за науку

Щороку кращих студентів НТУУ «КПІ» відзначають іменними стипендіями. Любов Гоженко, студентка шостого курсу ІХФ (кафедра машин та апаратів хімічних і нафтопереробних виробництв – МАХНВ) за успіхи в навчанні та науковій роботі удостоєна стипендії Кабінету Міністрів України та премії Київського міського голови.

На сьогодні магістрантка займається науковими дослідженнями за тематикою одержання композиційних полімерів, є автором патентів та наукових статей, присвячених актуальним питанням переробки полімерів, бере участь у фахових міжнародних наукових конференціях та планує вступати до аспірантури Інституту технічної теплофізики НАН України.

Ще у школі Люба виявляла здатність до точних наук, зокрема фізики та математики, чим завдячує педагогічній майстерності класного керівника В.М.Куцекіна, який умів заохотити учнів до пізнання. Навчалася дівчина легко й охоче, із захопленням дізнавалась про наукові відкриття, про життя видатних учених, серед яких особливе місце посідали М.В.Ломоносов, П.Л.Капіца, Л.Д.Ландау  та жінки-вчені: М.Склодовська-Кюрі, С.В.Ковалевська, Л.Майтнер.

«Вибір навчального закладу не був випадковим, оскільки Київський політехнічний інститут славиться своїми інженерними здобутками, вихованцями та вражає своєю багатою історією і видатними постатями», – розповідає Любов. З першого курсу Л.Гоженко  отримувала підвищену стипендію за успішне навчання. З третього курсу почала займатися дослідженням процесів екструзійної переробки полімерних композицій у науковій групі під керівництвом д.т.н., проф. І.О.Мікульонка. «Дуже старанна, розумна, наполеглива, здатна до самостійних пошукових розробок, – характеризує Любу керівник магістерської роботи к.т.н., доцент В.В.Лукашова – Мені також подобається, що поряд із високими професійними якостями, вона є щирою, привітною людиною з чудовим почуттям гумору».

«Я пишаюсь тим, що маю змогу навчатися у таких відомих учених, спеціалістів з переробки полімерів, як професори Ю.Ю.Лукач, Л.Б.Радченко і А.Д.Пєтухов, – говорить Люба. – Професіоналізм, чуйність та розуміння, притаманні нашим викладачам, спонукають студентів до творчого зростання, надають впевненості у власних силах та майбутньому».

«Напередодні свята хотіла б привітати усіх жінок з Міжнародним жіночим днем, побажати міцного здоров’я, справжнього жіночого щастя. Щоб весна дарувала ще більше краси, молодості, здоров’я, чудового настрою, душевної гармонії, кохання, вільного часу для себе та сім’ї.  А тим, хто сьогодні замислився над вибором професії, бажаю успіхів на ЗНО, вступити до омріяного вишу, навчатися за спеціальністю, яка подобається, заслужити повагу викладачів, розкрити свої таланти і реалізувати себе», – бажає читачам студентка.

В.В.Лукашова, доцент каф. МАХНВ