Традиційно, в переддень нового навчального року на площі Знань НТУУ «КПІ» студенти та викладачі університету урочисто відзначили День першокурсника.

Цього року майже чотири тисячі молодих людей з усіх куточків України та інших країн долучилися до великої, відомої своїми традиціями сім’ї київських політехніків. Поздоровити новоспечених першокурсників прийшли випускники минулих років та уславлені попередники нинішнього покоління студентів – відомі державні й громадські діячі, вчені, представники промисловості. Серед них Прем’єр - міністр України в 1987-1990 та 1994 – 1995 рр. Віталій Масол, народний депутат України Дмитро Андрієвський, голова Київської міської організації профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь, голова Секції випускників КПІ в Польщі Януш Фукса та інші.

Урочистості розпочалися з винесення та підняття над площею Знань університету Державного прапора України.

«Від імені багатотисячного колективу Київської політехніки ми щиро вітаємо нове поповнення. Ми, їх старші колеги, вважаємо, що першокурсники зробили правильний вибір. Адже Україну чекають прориви в науці, техніці, технологіях, і саме молодим бути в авангарді цього поступу. Ви вже чули імена тих видатних людей, які змінювали світ, будучи студентами, співробітниками Київської політехніки. А загалом КПІ дав путівку в життя більш як трьомстам тисячам фахівцям, які працювали і працюють в усіх куточках світу, – звернувся до новоспечених студентів-політехніків ректор НТУУ «КПІ», академік НАН України Михайло Згуровський. – Але КПІ – це більше, ніж просто університет. Це великий український молодіжний науково-освітній, інноваційний, виховний центр. І тому він плекає усі таланти. Тож нашими випускниками були не лише видатні науковці та інженери, але й видатні музиканти, письменники, спортсмени… Дорогі першокурсники, всі можливості університету до ваших послуг. Скористайтеся ними. Скористаєтеся тим, що надає вам надзвичайно творча, креативна атмосфера середовища КПІ. Я бажаю вам бути гідними ваших попередників, бути патріотами України, особистостями з великої літери!»

Після привітань почесних гостей свято продовжилося парадом студентів - переможців міжнародних та всеукраїнських студентських олімпіад, чемпіонів і призерів спортивних змагань.

Але передувало їх виходу урочисте проходження найменших учасників світа – першокласників початкової школи «Майбутнє політеху» Політехнічного ліцею НТУУ «КПІ», що міцно трималися за руки своїх старших товаришів – студентів - переможців Всеукраїнських студентських олімпіад і конкурсів наукових студентських робіт у 2014-2015 роках. У таких олімпіадах в минулому навчальному році київські політехніки здобули 48 нагород, а також гідно представили університет на конкурсах наукових робіт.

Ліцеїстів змінила барвиста колона студентів, які приїхали навчатися в КПІ з інших країн. Нині членами студентського загалу НТУУ «КПІ» є більше чотирьохсот посланців сорока держав світу. Усього ж у різні роки КПІ закінчили більше шести тисяч громадян інших держав, які працюють нині в ста дванадцяти країнах.

Також привітали першокурсників кандидати і майстри спорту з багатьох видів, які виступають за НТУУ «КПІ» і здобувають найвищі нагороди на спортивних змаганнях усіх рівнів,– баскетболісти, регбісти, лучники, майстри тріатлону та єдиноборств тощо.

Ну і, вже за традицією, перед учасниками свята пройшли учасники художніх колективів Центру культури і мистецтв НТУУ «КПІ» - неодноразові лауреати і призери вітчизняних і зарубіжних фестивалів і конкурсів – Народної капели бандуристів, Народної академічної хорової капели КПІ, Народного ансамблю танцю «Політехнік» та Народного ансамблю бального танцю «Стиль», колективів сучасної хореографії «HD Team», «Експресія», «Show Girlsі», вокального ансамблю «Сьоме почуття» та інших. Учасники хореографічних колективів просто на площі продемонстрували присутнім свої мистецтво.

Оплесками зустріли учасники свята і переможців конкурсу «Королева КПІ 2015» студентку Видавничо-поліграфічного інституту НТУУ «КПІ» Ганну Юнак (вона, до речі, цього року здобула також блискучу перемогу в конкурсі «СтудМіс Києва 2015») і переможця конкурсу «Містер КПІ 2014», студента хіміко-технологійного факультету Євгена Мацепу.

Після урочистих проходжень з вітальним словом до присутніх від імені студентів-першокурсників звернулася студентка Видавничо-поліграфічного інституту НТУУ «КПІ» Валерія Андрєєва.

А кульмінаційним моментом свята стало запалення Вогню знань – символу невгасимого прагнення знань, навчання і творчості. Його у чаші над площею Знань запалив першокурсник приладобудівного факультету, призер наукових конкурсів Малої академії наук Богдан Мельничук.

Увінчали церемонію різнобарвні повітряні кульки, які разом з великими літерами «КПІ» злетіли в небо над університетом.

Офіційна частина свята закінчилася в аудиторіях інститутів і факультетів, де першокурсники отримали змогу ближче познайомитися зі своїми майбутніми викладачами і одне з одним та отримали студентські квитки.

День першокурсника 2015День першокурсника 2015, 0День першокурсника 2015, 1День першокурсника 2015, 2День першокурсника 2015, 3День першокурсника 2015, 4День першокурсника 2015, 5День першокурсника 2015, 6День першокурсника 2015, 7День першокурсника 2015, 8День першокурсника 2015, 9День першокурсника 2015, 10День першокурсника 2015, 11День першокурсника 2015, 12День першокурсника 2015, 13День першокурсника 2015, 14День першокурсника 2015, 15
Дата події