День першокурсника - 2007

Останній літній день видався погожим і теплим. Та й не могло бути інакше, адже сьогодні в КПІ – День першокурсника. Яскраве сонечко затопило світлом площу Знань, де сотні новоспечених капеішників чекали на посвяту у студенти.

Свято розпочалося під запальні звуки народного ансамблю барабанщиць “Водограй”, після чого на площу вийшов духовий оркестр ВІТІ. Право підняти Державний прапор України під урочисті звуки Державного гімну було надано переможцю міжнародної олімпіади з математики студенту ФТІ Федору Зубачу.

Ректор НТУУ “КПІ” академік М. Згуровський привітав першокурсників з правильним вибором вузу, зауваживши, що вони одразу відчують незабутню ауру в аудиторіях КПІ, де вчилися і працювали видатні вчені й науковці, які своїми відкриттями змінили світ. Щоб бути їх гідними послідовниками, студентам потрібно докласти неабияких зусиль протягом навчання, і Михайло Захарович висловив переконання, що їм це буде під силу.

Привітати нове поповнення Київської політехніки прийшли й почесні гості – представники уряду, міської адміністрації, зарубіжні колеги. Зокрема, радник Президента України О. Зінченко, віце-прем’єр-міністр Д. Табачник, перший заступник міністра освіти і науки А. Гуржій, депутат Київради Д. Андрієвский, голова секції випускників КПІ у Польщі Я. Фукса та ін.

Після теплих слів першокурсників познайомили з гордістю й славою КПІ – переможцями студентських олімпіад та спортивних змагань. Далі на площі Знань у прикрашеному квітами авто з’явились переможці конкурсів “Містер КПІ – 2006” Анатолій Акулов (ІЕЕ) та “Королева КПІ – 2007” Вікторія Цема (ІТС) у супроводі учасників цього конкурсу. Ось вони – найрозумніші, найспортивніші та найкрасивіші студенти Політеху!

Святкову естафету перехопив запальний карнавал у виконанні дитячого хореографічного ансамблю “Пульс”, а далі під звуки вічно молодого вальсу площею закружляли елегантні пари народного ансамблю спортивного бального танцю “Стиль”.

Видовищним став танок “Вогонь”, після якого над площею запалав символічно-справжній вогонь – зі смолоскипу магістрів, переданий першокурсникам, що символізує вогонь знань у душі людини, зміну поколінь політехніків... Під бурхливі оплески присутніх та студентський гімн “Гаудеамус” у небо злетіли кольорові кульки з написом КПІ.

Першокурсники розійшлися по своїх факультетах для отримання студентських квитків та заліковок. А вже ввечері вони – повноправні студенти КПІ – повернулись на площу Знань на святкову дискотеку і салют. Ці юнаки й дівчата ще малознайомі між собою і лише стали на шлях студентського життя, проте вогонь в їхніх очах, яскравіший за будь-який феєрверк, говорить про жагу до нових знань та яскравих вражень, які вони неодмінно отримають в КПІ. Щиро бажаємо їм цього!