Дифтерія – дуже небезпечна інфекційна хвороба. Вона поширюється повітряно-крапельним шляхом. Інкубаційний період дифтерії становить від 2 до 10 діб. У цей час з'являється набряк, біль у горлі та підвищення температури тіла (38-390С). Дифтерія надзвичайно підступна своїми ускладненнями. Передусім страждає серцево-судинна і нервова системи, нирки.
За статистикою, зі 100 людей, які були в контакті з хворим, заражаються 15–20 осіб. У зоні ризику – діти, люди зі зниженим імунітетом та не вакциновані. Ще більше лякає те, що смертність від дифтерії сягає до 50%. Якщо в перші дні хвороби ввести протидифтерійну сироватку – ймовірність смерті аж 10–15%. Тобто помирає кожний 10-й, а серед дітей – кожний 5-й!
Одним з найбільш дієвих заходів запобігання дифтерії залишається щеплення. Дітям проводять щеплення у 2, 4, 6, 18 місяців та в 16 років. Дорослим кожні 10 років.
Вакцина є в наявності в студентській поліклініці. Студентам необхідно звертатися до свого факультетського лікаря. Близько 50% студентів вчасно не ревакциновано. Вакцина безкоштовна.