19 листопада 2015 року відбулася VIII Відкрита олімпіада з теорії електронних кіл, яка щорічно проводиться кафедрою фізичної та біомедичної електроніки ФЕЛ і присвячена пам'яті видатного вченого і педагога професора Віталія Петровича Сігорського. В олімпіаді взяли участь студенти  НТУУ "КПІ"  (ІПСА, ITC, РТФ, ФЕЛ, ФIОТ, ФТІ), Київського національного університету ім. Тараса Шевченка та Національного авіаційного університету.

Теорія електронних кіл є базовою дисципліною в навчальному процесі з підготовки інженерів у галузі електроніки. Вона входить також до навчальних планів з підготовки фахівців багатьох галузей інженерії, є теоретичним підґрунтям автоматизованих систем проектування електронних обчислювальних систем, засобів телекомунікацій та керування.

Одним з піонерів автоматизації проектування в електроніці був професор В.П.Сігорський (1922–2007), який працював у КПІ з 1964 р. на посадах завідувача кафедри та професора. Його авторству належать такі відомі книги, як "Основи теорії електронних схем", "Алгоритми аналізу електронних схем" (у співавторстві з проф. А.І.Петренком), "Математичний апарат інженера". Створена В.П.Сігорським наукова школа продовжує його традиції, прикладом чого є вже традиційна олімпіада, до якої долучаються все нові й нові учасники.

Переможцями цьогорічної олімпіади стали:

  • І місце – Ксенія Баранова  (гр. ФЕ-41, кафедра фізико-технічних засобів захисту інформації ФТІ НТУУ "КПІ"),
  • ІІ місце – Максим Іллєнко (гр. ПФ-I, факультет радіофізики, електроніки та комп'ютерних систем КНУ ім. Тараса Шевченка),
  • ІII місце – Наталія Остапюк (гр. ФЕ-41, кафедра фізико-технічних засобів захисту інформації ФТІ НТУУ "КПІ").

Значних успіхів досягли студенти НТУУ "КПІ" Артем Московко та Сергій Кісліцин (гр. ДМ-41м, кафедра фізичної та біомедичної електроніки ФЕЛ), Володимир Думанський  (гр. РС-41, кафедра теоретичних основ радіотехніки РТФ), а також студенти КНУ ім. Тараса Шевченка (гр. ПФ-I, факультет радіофізики, електроніки та комп'ютерних систем)  Наталія Вот, Віктор Чайка, Віктор Вощинський та Ігор Шведецький.

Організатори висловлюють подяку всім учасникам олімпіади та  запрошують на IX олімпіаду ТЕК'2016, яка відбудеться в листопаді наступного року.

О.О. Витязь, доцент кафедри фізичної та біомедичної електроніки

[19.11.2015 / 16:10] Олімпіада з теорії електронних кіл "ТЕК'2015"

Запрошуємо на VIII відкриту олімпіаду з теорії електронних кіл "ТЕК'2015", присвячену пам'яті профеcора Сігорського Віталія Петровича, яка відбудеться у четвер 19 листопада 2015 року.

Місце проведення – НТУУ «Київський політехнічний інститут», корпус 12, ауд. 412-12 (останній поверх)
Початок о 16:10

Дозволяється використовувати рукописні та друковані матеріали, електронні калькулятори.
Переможців чекають нагороди.

Дата події